Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony 1100

Testy a recenze počítačových periferií a zajímavého PC příslušenství

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jiří Macich ml.
Externí přispěvovatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: září 12
Bydliště: Proboštov u Teplic
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony 1100

Příspěvekod Jiří Macich ml. » 31 bře 2013 01:34

Představujeme: universální dálkový ovladač Logitech Harmony 1100

Predstavujeme02.jpg
Predstavujeme02.jpg (7.4 KiB) Zobrazeno 3382 x


Logitech Harmony 1100 dává nový význam pojmu universální dálkový ovladač. Na první pohled odrazuje vysokou cenou, ovšem tu si Logitech kvalitami svého ovladače dovede cenu obhájit. V čem tkví?

S trochou nadsázky jsou universálních dálkových ovladačů plné regály každého lepší prodejny s elektronikou. Kdo však nevyzkoušel Logitech Harmony 1100, nemá ani tušení, co to skutečně universální dálkový ovladač je. Běžné universální dálkové ovladače zpravidla v tom lepším případě „nějak fungují“, ovšem to není případ ovladače Logitech Harmony 1100.

01.png

Ten totiž dovede plně nahradit specializované dálkové ovladače pro nejrůznější elektroniku. Neomezuje se přitom jen na základní funkce a nevyžaduje ani žádné složité programování příkaz po příkazu nebo hledání kódů pro jednotlivé výrobce. Podporuje přes čtvrt milionu zařízení od zhruba šesti desítek tisíc výrobců. Mile mě překvapil podporou i opravdu exotických kousků elektroniky.

Zastoupit dovede i ovladače, které jsou dodávány jen jako volitelné příslušenství za příplatek. Z technického hlediska je schopen ovládat libovolné zařízení podporující infračervené dálkové ovládání. Vedle počítačové techniky a spotřební elektroniky může jít i o systémy tzv. chytré domácnosti pro ovládání topení, klimatizace, osvětlení a tak dále.

Hardwarová tlačítka nahrazuje dotykový displej
Logitech Harmony 1100 má s klasickým dálkovým ovladačem spotřební elektroniky pramálo společného. Vzhledově spíše připomíná tablet díky svému tvaru, rozměrům a 3,5“ dotykovému podsvícenému barevnému displeji. Přítomna jsou také podsvícená hardwarová tlačítka po jeho pravé straně, ovšem jen pro ty nejobvyklejší funkce.

Vedle navigačního kříže je tu tlačítko pro potvrzení volby nebo návrat zpět. Dále mezi hardwarovými (fyzickými) tlačítky nechybí ta pro přepínání mezi televizními kanály, regulaci hlasitosti nebo její úplné stažení a tlačítka pro stránkování nahoru a dolu. Funkci každého z nich lze dle libosti změnit. K nastavení ovladače slouží utilita podporující Windows 2000 a vyšší nebo OS X od verze 10.3 výše.

02.png

Změny nastavení se pak jednoduše nahrají do ovladače prostřednictvím USB kabelu, který je součástí příslušenství. Obtížnost nastavení univerzálního dálkového ovladače Logitech Harmony 1100 je přímo úměrná počtu zařízení, která má ovládat. A pak také pedantnosti uživatele. Kdo si chce s nastavením ovladače pohrát k naprosté dokonalosti, může u obslužného programu strávit dlouhé hodiny.

Kdo však není adeptem na doplnění partičky z populárního sitcomu Big Bang Theory, nestráví nastavováním více než několik desítek minut i při větším množstvím elektroniky, kterou má Logitech Harmony 1100 ovládat. Škoda, že utilita pro nastavení a samotný systém ovladače nepodporují češtinu.

Úvodní nastavení a zadání zařízení k ovládání
Počítač s konfigurační utilitou potřebuje přístup k Internetu. Z něj si utilita stahuje data pro nastavení spolupráce s různými zařízeními a zároveň na servery firmy Logitech ukládá uživatelské nastavení do cloudu. Je tedy nutné založit si uživatelský účet. Dál už ovšem prvotní nastavení neskrývá žádné nečekané překážky, dá-li se jí vůbec jednoduchý registrační formulář nazývat.

Při přidávání zařízení, které má Logitech Harmony 1100 ovládat, je nejdříve nutné vybrat si kategorii, do které alespoň orientačně dané zařízení spadá. Pak už si stačí ze seznamu vybrat výrobce zařízení (o mnohých v nabídce jste zřejmě nikdy ani neslyšeli) a manuálně zadat jméno konkrétního modelu zařízení.

03.png


Přiznám se, že zde jsem očekával potíž, protože s názvy modelů je to často všelijaké. Jedno a to samé zařízení je na různé trhy uváděno pod různými označenými. Neplechu teoreticky může způsobit také přebývající nebo chybějící mezera nebo pomlčka někde v označení modelu. V praxi ovšem nic z toho není problém. Konfigurační utilita netrvá na přesném zadání označení modelu.

Dovede si odvodit, který model měl uživatel nejspíše na mysli. Pokud je odchylek pro automatizaci příliš, nabídne se několik možností k výběru. Případně utilita požádá o kontrolu nastavení pomocí originálního ovladače. Při ní stačí stisknout tlačítka, která si utilita řekne, před snímačem na ovladači připojeném k PC prostředním USB kabelu. Utilita si pak už odvodí, jakému zařízení přesně ovladač náleží.

Průvodce úvodním nastavením se také zajímá o to, jak je jednotlivá elektronika propojena. Například, co je zapojeno přímo do televize, co do domácího kina připojeného k televizi, co dodává obraz sice do televize, ale zvuk do domácího kina a tak podobně. Podle úvodního nastavení se pak připraví základní ovládání dané elektroniky.

To, co je ovšem pro Logitech Harmony 1100 základem, je pro běžné levné universální dálkové ovladače funkcionalitou nejvyšší úrovně, pokud vůbec takovou funkcionalitu mají. Elektroniku lze ovládat na dotykovém displeji dvěma způsoby. K dispozici je sada povelů pro konkrétní zařízení, takže stačí ťukáním na displej přepínat mezi zařízeními a vždy je k dispozici virtuální ovladač ušitý na míru konkrétnímu zařízení.

Tzv. aktivity nabízí jednodušší způsob ovládání elektroniky
Mnohem vyspělejší formou ovládání je ovšem využití tzv. aktivit. Ty reprezentují konkrétní činnosti, které chce uživatel dělat. Spuštěním aktivity je možné provést celou sérii příkazů jediným ťuknutím. Zní to možná nesrozumitelně, takže uvedu několik příkladů z vlastní uživatelské praxe, z nichž je patrné, kolik povelů si lze ušetřit vytvořením tzv. aktivity.

Například herní konzoli mám připojenou k domácímu kinu přes HDMI rozhraní a domácí kino stejným rozhraním propojené s televizorem. Díky vhodně nastavené aktivitě jejím spuštěním na dotykovém displeji ovladače (tedy jediným ťuknutím) se zapne televizor a přepne na patřičný HDMI vstup, zapne se domácí kino a rovněž přepne na požadovaný HDMI vstup, zapne se herní konzole a spustí se hra z DVD v mechaniky.

04.png

Další příklad: satelitní přijímač a rekordér mám přes HDMI rozhraní propojený s televizorem, ale zvuk jde optickým kabelem do domácího kina. Spuštění aktivity tedy zapne televizor a na něm stáhne zvuk (satelitní přijímač bohužel neumí vypnout přenos zvuku přes HDMI rozhraní), přepne na HDMI rozhraní se satelitním přijímačem, aktivuje domácí kino a přepne u něj zdroj zvuku na optický kabel.

Takových možností je celá řada. Za měsíc testování mě nenapadla žádná varianta souběhu povelů, která by nešla provést. Funkce aktivit zároveň nabízí chytřejší verzi dálkového ovládání na dotykovém displeji. Funkcionalitu suplující původní dálkový ovladač si lze na dotykovém displeji rozmístit dle potřeby.

05.png

Počítáno je až se čtyřmi obrazovkami, kdy každá může mít své vlastní postranní panely vždy po čtyřech tlačítkách na každé straně. Středový prostor každé obrazovky vyplňují speciální prvky. Může jít o numerickou klávesnici pro přepínání mezi televizními kanály, ovladač přehrávání videa či hudby nebo seznam oblíbených televizních stanic reprezentovaných jejich logy, která lze do ovladače nahrát. Nastavení tlačítek v postranních panelech může být pro každou aktivitu i každou z jejích čtyř obrazovek jiné.

06.png

Zcela volně přizpůsobit si lze i speciální prvky uprostřed displeje na jednotlivých obrazovkách každé aktivity, přičemž u každé aktivity může být zvolena jako výchozí (první zobrazená) jiná obrazovka. Navíc není problém kdykoliv z aktivity přeskočit k virtuálnímu ovladači kteréhokoliv ze zařízení třeba pro nějakou méně využívanou speciální funkci, která není nakonfigurovaná v obrazovkách aktivity.

Praktické zkušenosti s reálným provozem
Při testování ovladače jsem pořád čekal, kdy se konečně objeví nějaký vážný nedostatek. Nevěřím na dokonalé produkty, ale musím přiznat, že Logitech Harmony 1100 mou vírou otřásl, ale něco se přece jen vždy najde. Bezdrátová komunikace to ovšem není. Jsem zvyklý z testování levnějších přístrojů, že fungují na omezenou vzdálenost a kolikrát je nutné jedno tlačítko stisknout opakovaně, než přístroj zareaguje.

V případě univerzálního ovladače od Logitechu jsem se s tímto jevem vůbec nesetkal. Ovládání přes celou místnost (cca šest metrů) funguje zcela bez problémů. Ovladačem není nutné přímo mířit na konkrétní zařízení. V tomto ohledu Logitech Harmony 1100 předčil dokonce i některé mé originální ovladače dodané k jednotlivým přístrojům včetně produktů takových značek jako je třeba Panasonic.

Velmi praktické je osvětlení displeje i podsvícení hardwarových tlačítek. V naprosté tmě není třeba žádné šátrání po paměti. Ovladač se pěkně celý rozsvítí. Není nutné ani mačkat žádné tlačítko. Stačí s ním jen pohnout. Samozřejmě, že neustále aktivní čidla pohybu a velký barevný dotykový displej jsou energeticky náročné vymoženosti. Jak je to tedy se zdrojem energie a jeho výdrží?

K ovladači je dodáván Li-ion akumulátor s kapacitou 1250 mAh. Jeho reálná výdrž bez dobíjení jsou tak dva večery u televize nebo jeden prolenošený den. Proto je součástí balení dokovací stanice ve formě stojánku, která se zapojuje přes adaptér rovnou do elektrické sítě. Na tento stojánek stačí ovladač položit a třeba přes noc je opět plně nabitý.

07.png

Osobně bych kvitoval dodávání akumulátoru s vyšší kapacitou, která by kompenzovala uživatelskou nedisciplinovanost nebo zapomětlivost, kdy ovladač skončí položený všude možně, jen ne na svém dobíjecím stojánku. Nicméně akumulátor je uživatelsky vyměnitelný, takže si lze dokoupit jiný. Zároveň je tak možná jeho snadná výměna po opotřebení a zkrácení už tak nijak zázračné výdrže.

Více než kapacita akumulátoru mi vadí omezení počtu zařízení, které umí Logitech Harmony 1100 v rámci jedné konfigurace ovládat. I když to není tak úplně přesné. Hned vysvětlím. Výrobce uvádí, že ovladač lze nastavit až pro patnáct zařízení, což je ale dezinformace. Samotných zařízení je možné do nastavení ovladače napěchovat podstatně více (na limit jsem nenarazil), ale počet aktivit je svým způsobem omezen na patnáct.

Přitom i méně zařízení si může žádat více aktivit, takže toto omezení vzhledem k širokým možnostem nastavení různých aktivit pro různé účely mi přijde hodně nešťastné. Aktivit lze nastavit i více než patnáct, ovšem jejich tlačítka se špatně vykreslí na displeji. Ten zobrazí tlačítka aktivit na třech obrazovkách. Na dvou ve dvou řadách po třech a na třetí pak v jedné řadě po třech.

To je tedy celkem oněch patnáct. Tlačítka dalších aktivit už jsou všelijak rozházená, že nejsou na displeji vidět celá, přestože jsou zcela funkční. Přiznám se, že z této situace nejsem moudrý. Očividně existuje nějaký technický limit ve schopnosti vykreslit počet tlačítek, protože se schopností akceptovat více aktivit limit zjevně nesouvisí. Natož s počtem ovládaných zařízení, jak nepřesně udává výrobce.

Patnáct aktivit by teoreticky mělo asi stačit, ovšem vzhledem k vysoké ceně (výrobce doporučuje 7779 Kč) si ovladač pořídí zejména technologičtí nadšenci, kteří si budou chtít s nastavením co nejvíce vyhrát a vytvořit si všemožné aktivity pro nejrůznější scénáře. A tady právě narazí na omezení. V kombinaci s cenou je to jediná vada na kráse.

Kdo si myslí, že mu patnáct aktivit bude bohatě stačit, tomu mohu ovladač s čistým svědomím vřele doporučit. Lepší universální a samostatně prodejný ovladač jsem dosud netestoval a to mi jich rukama již prošly desítky. Případní zájemci by si ovšem s koupí měli pospíšit, protože Logitech s výrobou ovladačů končí.

Nenachází se dost lidí ochotných za ně utratit tučnou sumu, aby se výroba vyplatila a švýcarský výrobce nebyl ztrátový. Kvalitou ovladače to ale určitě není. Anebo dost možná je, protože výroba takto vyspělého ovladače může být natolik drahá, že i při minimálních maržích nemůže být cenově dostupnější. Ale to je jen spekulace, výrobní náklady neznám.

Produktové fotografie a úvodní obrázek: Logitech
Screenshoty z konfigurační utility: autor
Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Zaměřuje se na tržní segmenty SOHO a SMB.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod X » 06 kvě 2013 03:23

Má to v sobě gyroskop? Soudím, že ne, když nikde na Netu o něm není zmínka. Ovládat zařízení s plnohodnotným prohlížečem je tedy na tomto zařízení za 7 000 Kč utrpení.

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod divine » 06 kvě 2013 07:55

Na internet je super ovladač od LG. Jen nevím, jak je to s kompatabilitou s jiným zařízením.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod Speed_dead » 06 kvě 2013 08:40

Já si pořídil levně Logitech harmony 855.
+ Ovládání snad úplně všeho co jde ovládat přes infra (ovládám např. přímotop)
+ Akumulátor je kopatibilní s aku od Nokie

+/- Dobíjecí kolíbka
+/- Rozsáhlá databáze zařízení (u nestandartních zařízení musíte tipnout základní kategorii)
+/- uložené nastavení na netu (nic se vám neztratí)

- bez netu a PC je to jen kus hloupého železa
- nastavení "aktivit " je jen pro trpělivé (restart setoboxu od UPC mě zabral 6 pokusů. Jde o vložení zpoždění mezi jednotlivé příkazy, aby zařízení stihlo zareagovat. V mém případě šlo jen o off a on setoboxu)
- mám silné podezření, že databázi zařízení tvoří sami uživatelé (některé ač správně nalezené zařízení nefungovalo, jak mělo)
- vyšší cena ( 3500Kč)

U mě nahradil 12 ovladačů, takže pro mě je přínosem. Navíc jsem ho koupil od kamaráda výrazně pod cenou.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod X » 07 kvě 2013 01:31

Právě že mě inspiroval gyroskopický ovladač k LG TV Magic Remote model 2011, tak jsem chtěl gyroskopickou myšku i k PC. Po stovkách probraných a studovaných modelů na Netu nyní doma zkouším toto:

Rikomagic All-in-one fly mouse MK702 II

http://www.alza.cz/rikomagic-mk702-ii-d ... heureka.cz

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Rikomagic+MK702+II

Je to gyroskopická myš, klávesnice, učící se ovladač na 8 zařízení a Skype zvukové zařízení v jednom. Na XP jsem zvukové USB kodeky tohoto zařízení musel ihned zakázat, protože mi odstřihl mou zvukovku a repráky - a nedal si říct. Nevím, jestli si na myš zvyknu, není tak super, jako na LG. Je moc rychlá a na ovladačích jsem žádné nastavení nenašel. Stačí nepatrný pohyb a kurzor myši lítá jak blázen. Jestli ji nezkrotím, možná ji vrátím (14 dní zkušební doba). Ovladač na TV a další zařízení pracuje vcelku dobře, s učením nejsou problémy, jen se občas musí zopakovat vícekrát, než je to dobře. Zařízení vysílá různě, infra i Wi-Fi, má v sobě dobíjecí baterku, nabíjí se přes USB.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jiří Macich ml.
Externí přispěvovatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: září 12
Bydliště: Proboštov u Teplic
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod Jiří Macich ml. » 10 kvě 2013 21:22

X píše:Má to v sobě gyroskop? Soudím, že ne, když nikde na Netu o něm není zmínka. Ovládat zařízení s plnohodnotným prohlížečem je tedy na tomto zařízení za 7 000 Kč utrpení.


Na pohyb reaguje, ale funkci fly mouse nemá.

--- Doplnění předchozího příspěvku (10 Kvě 2013 21:30) ---

Speed_dead píše:+/- Rozsáhlá databáze zařízení (u nestandartních zařízení musíte tipnout základní kategorii)


Podle mých zkušeností nevadí, když sáhnete o kategorii vedle. Pokud tam najdete výrobce a doplníte název produktu, tak už si software kategorii zkoriguje sám. Pokud výrobce v dané kategorii není, tak je jasné, že je třeba hledat trochu jinde. Ale právě proto, že se zařízení dnes typově hodně kříží, tak to se často nenastává.

Speed_dead píše:- nastavení "aktivit " je jen pro trpělivé (restart setoboxu od UPC mě zabral 6 pokusů. Jde o vložení zpoždění mezi jednotlivé příkazy, aby zařízení stihlo zareagovat. V mém případě šlo jen o off a on setoboxu)


Když si ovšem s aktivitami pohrajete, tak to stojí za to. Zpoždění je problém hlavně při IR ovládání. Software si sice nějaké výchozí hodnoty stáhne z databáze, ale když ovladačem uhnete, tak pak to dělá neplechu. V kombinaci s RF převodníkem už zpoždění dle mých zkušeností není třeba vůbec řešit, protože ty výchozí hodnoty dostačují. Bohužel jsou to další cca 4000 Kč navíc (tuším, nevím teď přesně), ale můžete bez omezení IR technologie ovládat až osm zařízení.
Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Zaměřuje se na tržní segmenty SOHO a SMB.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod X » 12 kvě 2013 20:48

Takže jsem testováním a řádnějším pročtením anglického manuálku zjistil o Rikomagic All-in-one fly mouse MK702 II další skutečnosti ...

Dobíjecí baterie by dle manuálu měla vydržet asi měsíc. Signalizace malého napětí baterky se projeví velmi rychlým blikáním LED kontrolky. Dále bliká pomalu kontrolka, když jste mimo dosah zařízení, například Wi-Fi z miniklávesnice, pokud ji máte z boku přepínačem zapnutou. Gyroskop se i kalibruje, stačí současně stisknout Fn a levé tlačítko myši, já to musel provést snad desetkrát, než jsem byl spokojený, jinak mi kurzor vždy k nějaké straně ujížděl.

O pár dní dříve jsem zkoušel příliš rychlý pohyb kurzoru myši zpomalit tak, že jsem USB přijímač strčil až do USB portu v case, kterou mám až za zdí v jiné místnosti, na rozdíl od PC periférií. Rychlost zůstala stejná, jen kurzor chvílemi ujížděl zcela sám ke straně monitoru, takže jsem vše vrátil zpět. Nyní jsem zjistil, že rychlost kurzoru se ovládá ve třech módech od nejrychlejšího po nejpomalejšího pohybu pomocí současného stisku klávesy Fn a Space (mezerníku). Dal jsem si nejpomalejší mód a je to docela dobré, když přihlédnu že LG gyroskopický ovladač remote magic používám na velkou plochu (107 cm) a ovládací prvky jsou také velké, naproti tomu monitor mám 69 cm a některé prvky (například zavírací křížky oken) jsou celkem drobné. Takže se gyroskopická myš v Rikomacic MK 702 II nechá již celkem solidně používat, ale citlivost a pohodlnost obyčejné myši ovšem nenahradí ...

Ovladač je super, lehounký a šikovný do ruky, ovládám jím i všechna zařízení, která mají dálkové ovládání, jen je trochu škoda, že má pouze 34 tlačítek v infra módu + 8 tlačítek pro výběr přístroje: TV * VCR * DVD * CBL * SAT * CD * AUDIO * GAME (pod ně si ale můžete naprogramovat cokoli) - o trochu víc kláves by se nejen pohodlně na ovladač vešlo, ale i docela hodilo. Nejdřív jsem si myslel, že to půjde řešit přes tlačítko macro, ale chová se stejně jako ostatní a v návodu o něčem takovém není ani zmínka (zkusím ještě pro všechny případy později anglický manuál přeložit i překladačem - například jsem příliš neporozuměl, o co jde při funkci: Fn + Esc), asi to budu řešit přes nějaké tlačítko zařízení (TV * VCR * ... ), které nevyužiji a použiji tlačítka pro chybějící z kapacitních omezení ...

Uživatelský avatar
Jiří Macich ml.
Externí přispěvovatel
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: září 12
Bydliště: Proboštov u Teplic
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Představujeme 02:univ. dálkový ovladač Logitech Harmony

Příspěvekod Jiří Macich ml. » 13 kvě 2013 00:36

X píše: o trochu víc kláves by se nejen pohodlně na ovladač vešlo, ale i docela hodilo.


No právě. U ovladače Logitech Harmony 1100 problém s nedostatkem fyzických / hardwarových tlačítek díky dotykovému displeji nemusíte řešit. Tam se jich zobrazí, kolik je třeba. Fly mouse mě osobně nevyhovuje po ergonomické stránce. To máchání ve vzduchu mi nesedí. Takže používám Logitech Harmony 1100 + RF Extender pro ovládání veškeré černé elektroniky.

Webový prohlížeč, sociální sítě, internetové bankovnictví a podobné věci na TV používám díky krabičce Noontec A9 Smart TV Box, která má jako volitelné příslušenství praktickou kompaktní bezdrátovou klávesnici s touchpadem. Plus ještě samozřejmě používám gamepad pro Xbox 360 s připojenou maličkou QWERTY klávesnicí Xbox Chatpad.

Košík ovladačů jsem nakonec zredukoval na tři a naprostá spokojenost bez nějakých negativních dopadů na ovladatelnost či komfort. Ovládám minimálně dvacet zařízení :-)
Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Zaměřuje se na tržní segmenty SOHO a SMB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový PC - 25 000 Kč / 1100 euro
    od Ragorz » 22 čer 2023 19:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    566
    od Ragorz Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 19:58
  • Kabel k Logitech G Pro X
    od extrem » 22 úno 2024 20:27 » v Vše ostatní (hw)
    0
    469
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 20:27
  • Myš Logitech G400s/G500/G500s Příloha(y)
    od tLustejmiCin » 30 bře 2024 21:06 » v K: Hardware
    0
    718
    od tLustejmiCin Zobrazit poslední příspěvek
    30 bře 2024 21:06
  • Ovladač pro bluetooth
    od Drak32 » 29 zář 2023 21:52 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    2455
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 zář 2023 21:05
  • X-box ovladač kabel
    od jPRO » 05 bře 2024 23:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    613
    od jPRO Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 00:07

Zpět na “Recenze a testy (čl.)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host