Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod kuře » 22 srp 2011 15:44

Ahoj, měl jsem problém s pamětmi. Paměti jsem odnesl do reklamace v Alze. Popsal jsem daný problém a prodavač mi odpověděl: "peníze nebo vyměnit za nový kus". Vzal jsem si peníze a dostal jsem na ruku 2 300kč. Hned jsem si koupil nové za 1 400kč - 8GB kit ze stejnými rychlostmi. Máte někdo podobné zkušenosti s alzou, že by takto reklamovaly věci. Stalo se mi to totiž už po 3. Jednou jsem reklamoval HDD (2500) a NB (24 000kč) a vždy mi vrátily peníze. Ostatní lidé na ně dost nadávají že mají reklamace na prd... Díky za diskuzi ...
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Reklama
Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Funstorm007 » 22 srp 2011 15:48

Kdysi jsem narazil na článek o právě této problematice a musím říct, že mě to zcela odradilo od jakékoliv akce s Alzou... Ale osobně nevím, jen se do budoucna rád vyhýbám problémům...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod guest » 22 srp 2011 16:18

Sice trochu OT ale myslím že takovéto jednání by v dnešní době mělo být samozřelmností, a kde není brzy bude. Konkurence je tak veliká že levárny se již neodpouštějí.

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Funstorm007 » 22 srp 2011 19:27

J, to je pravda ale i ne. Pro nás takové jednání samosřejmostí být může, respektivě bysme si příli aby bylo ale s vlastní zkušeností u reklamace telefonu vím, že to tak ani náhodou není. Hodně záleží na lidech, můžeš natrefit na ochotného člověka, který to s tebou bude řešit nebo taky na nějakou ku*vu, co je moc líný na to, aby to vůbec nějak řešil...

zabi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 564
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Zlínsky kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod zabi » 22 srp 2011 19:35

Tak abych pravdu řekl, tak mám s Alzou co se týče reklamace dobré zkušenosti. Reklamoval jsem grafiku a ještě týž den jsem ji vracel jako nefukční (cca v 17:30, otevřeno do 18:00). No a druhý den ráno kolem 9:00 (kdy dovážejí zboží) mi pípla sms, že je reklamace vyřízena ať si příjdu pro nový kus...

Akorát dnes mě naštvali, pač jsem si včera objednal zboží, v 17:00 jsem byl u prodejny a najednou sms: "...kvůli dopravě bude zásilka k vyzvednutí až zítra...". Nedá se no:-( Ale to se může stát každému...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod guest » 22 srp 2011 19:39

který to s tebou bude řešit nebo taky na nějakou ku*vu, co je moc líný na to, aby to vůbec nějak řešil...


Každá ku.va má svého pasáka a pak je třeba obrátit se na něho.Líná huba holý neštěstí a člověk musí být neodbytnej a někdy až drzej.

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod kuře » 22 srp 2011 21:25

Funstorm007: Článek jsme si přečetl a musím říct že to je hustý. Taky bych byl naštvaný.

Já jsem nikdy s reklamací problémy neměl. Jednou jsem reklamoval NB, který byl 2 měsíce před koncem záruky a nahlásil jsem jim 4 dorbné závady, které se staly používáním (např. víko monitoru už nebylo tak tuhé jako když jsem ho koupil, ...). Do tří neděl jsem měl peníze na účtu. Ještě mi nechaly HDD, myš a brašnu.
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Funstorm007 » 23 srp 2011 22:34

Blue Spirit píše:
který to s tebou bude řešit nebo taky na nějakou ku*vu, co je moc líný na to, aby to vůbec nějak řešil...


Každá ku.va má svého pasáka a pak je třeba obrátit se na něho.Líná huba holý neštěstí a člověk musí být neodbytnej a někdy až drzej.


Táhlo se to několik týdnů a nic se nevyřešilo. Mohl jsem být ukecanej, dotěrnej, neodbytnej, drzej a stejně si stáli za svým... Prostě o ničem. Ale to s Alzou nemá nic společného...

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod memphisto » 25 srp 2011 12:41

Teď jsem četl diskuzi na CZC ohledně Alzy a je tam celkem hodně naštvaných uživatelů. Prý týpek posílal desku s CPU na reklamaci a předtím to prošlo servisem a jediná chyba byla spálený PCIe slot a v Alze ohnuli piny na CPU a reklamaci nevzali. Další případ byl reklamace GPU a reklamaci neuznali s tím, že byl údajně sundán chladič a poškozen čip, což samozřejmě uživatel nedělal a další byl book na reklamaci a v servisu Alzy jim spadl a praskl plast a neuznali reklamaci, že byl poškozený :evil: Takže žádní andílci to nejsou :smile: Já mám pár věcí z Alzy, ale reklamace zatím nebyla třeba
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Riviera kid » 25 srp 2011 13:21

smutné je to, že tohle ti můžou udělat kdekoli a ty s tím nic nezmůžeš.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Funstorm007 » 25 srp 2011 20:34

Přesně tak, a přesně takhle mě tenkrát vypekli s tím telefonem. Odmítli reklamaci s tím, že jsem ohnul základní desku telefonu a ten důvod byl ještě úsměvnější a to ten, že se tak stalo nejspíš tím, že jsem ho nosil v kapse... :D To jsem si líbit nenechal, ikdyž jsem věděl, že s tím nemohu NIC udělat, nechal jsem ho poslat zpět. No po dalším měsíci mi ho poslali zpátky i s fotkami ohlé základní desky. Už z daných fotografií bylo jasné, že je to hovadina. Deska byla prohlá jako luk, což, jak podotknul soudní znalec, není technicky možné. Sám mi ale řekl, že takový boj nemůžu vyhrát, takže jsem ho poslal zase zpátky s tím, že z fotografie není jasné, jestli se jedná skutečně o mou desku ale to už jen abych je na*ral :D Nic se nevyřešilo a ten telefon mám stále doma i s ohlou základní deskou... :D

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace v Alze.cz a vaše zkušenosti

Příspěvekod Spyke » 25 srp 2011 20:40

Koho by taky napadlo nosit telefon v kapse? To už si s ním rovnou mohl i telefonovat.. :lol:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3055
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Komunita pařmenů- Vaše názory
    od showpayne » 16 říj 2023 23:04 » v Web-tipy a vaše weby
    0
    4271
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 23:04
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1606
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19
  • Zkušenosti s OLED displejem u ntb
    od bradto » 28 zář 2023 21:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1355
    od bradto Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 19:48
  • Zkušenosti s e-shopy suntech vs mironet
    od p3v4x » 03 bře 2024 21:25 » v Vše ostatní (inet)
    13
    3020
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 20:49

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host