Reklamace Asusu v Alze - průběh Vyřešeno

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Reklamace Asusu v Alze - průběh  Vyřešeno

Příspěvekod Fucza » 04 srp 2011 12:04

Zdravím. Koupil jsem asi před rokem minintb Asus eee 900 HA a přestal mě nabíjet. Jako by byl špatný ten vstup od nabíječky. Když se do toho ťuklo, nebo se kabel zatočil tak a tak ještě to jelo, teď už ne. No asi mi nezbyde nic jiného než reklamace. Proto se chci zeptat, jak taková reklamace u Alzy probíhá. Mám baterku ještě tak na 30 minut, v notebooku mám i pracovní věci a mnoho dokumentů a rodinných fotek. NErad bych o vše přišel a ani bych nechtěl, aby se v tom někdo vrtal. Kupoval jsem to přes internet s dovozem kurýrní službou, v reklamačních papírech mám nějaký servis v Ostravě se svozem (jsem z OV taky).
Díky za rady a za vaše podobné zkušenosti.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace Asusu v Alze - průběh

Příspěvekod Pic » 04 srp 2011 12:35

Pokud je uvedeno tel. č. toho servisu, tak si tam zatelefonuj a dovíš se více o reklamaci.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace Asusu v Alze - průběh

Příspěvekod d1amond » 04 srp 2011 12:41

Data jsou čistě problém uživatele a servis na to nebere zřetel. Pokud chceš mít jistotu, musíš si je zálohovat - což je celkem rozumné i s ohledem na případné poškození disku při běžné práci.
Zvláště fotky bych nesvěřil jedinému médiu, které točí 7200ot pokaždé, když ho zapneš.
Pokud seš si jistý, že disk nemá s vadou co dělat, můžeš si ho vyndat a poslat bez něj. Alespoň Acer mi toto zcela běžně umožňuje.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace Asusu v Alze - průběh

Příspěvekod samotarrk » 04 srp 2011 12:46

Osobně navštívit servis. Pokud je problém v nabíječce, což je častý jev u různých značek tak ntb nebudou potřebovat a když budeš mít štěstí hned ti nabíječku vymění.

Pokud by byl problém někde jinde, stačí (pokud nemáš zazálohováno) říci ať ntb nemažou. Jedná se jistě o chybu hw takže k tomu nebudou mít žádný důvod. A podezírat je, že si budou prohlížet fotky a nebo jen tak ze srandy mazat systém, není na místě.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1508
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů