Nakup ze zahranici

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Myskec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nakup ze zahranici

Příspěvekod Myskec » 24 bře 2018 12:38

Zdravim osazenstvo :),
Mel bych otazku ohlede nakupu ze zahranici. Jde konkretne o obchod Wish, kde jsem nasel prodej mobilu zdarma(respektive za postovne 45 Kc). Nejsem uplnej blbec a neco jsem cetl o clu a dph,ale to je vzdy psane jen na hodnotu zasilky,ale kdyz je to prodavane "zdarma" a neni tam zadna jina cena,tak jak celnici,pokud tuto zasilku zadrzi, z jake ceny vyvodi dph(ruzne jsem cetl,ze mobily jsou od cla osvobozeny)?. Ruzna fora uvadi,ze celnici si vyzadaji fakturu od kupujiciho,pokud se jim nezda cena a na strankach celni spravy je zas uvedeno,ze pokud je cena nerealna,tak si vyzadaji zase od prodejce skutecnou cenu. Zajima me to ciste v informativni urovni,mobil mam svuj :). Diky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2018 12:44

Ze by nekdo daval neco zadarmo je ponekud podezrele.

Cena se samozrejmne doklada pouze pomoci dokladu z platby - paypal, vypis z uctu a pod.

DPH se plati od 22 Euro, clo mam dojem od 150 Euro pokud neni zbozi od cla osvobozeno a pocita se cena zbozi + cena dopravy.

Kdyz probiha celni rizeni, platis celni poplatky Ceske poste 180 Kc kdyz to jde pres ne nebo 500+180 Kc DHL.

Myskec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Myskec » 24 bře 2018 12:56

Tohle vim,jak ty ceny se pohybujou,ale dejme tomu,ze by to doopravdy byl mobil za postovne,tak moc neverim tomu,ze pokud to bude zadrzeno,tak bude celnikum stacit vypis ze se zaplatilo 45 kc a tim padem se neplati ani dph a telefon tim padem pusti dal. Ale me nejde konkretne o mobil(jen,ze jsem ho tam videl),ale tak vseobecne o tyhle produkty "zdarma",i kdyz cenove presahujou urcite 22 Euro,jak se to pak posuzuje,jak pisi v prvnim prispevku,ze celni sprava si vyzada realnou cenu od prodejce,ale kupujici ji vubec nezna,kdyz tam neni.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2018 13:12

U vseho co jsem kdy kupoval celnika zajimal jen doklad o moji platbe.

Screen z paypalu, z Ebay aukce, z bankovnictvi.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod ITCrowd » 24 bře 2018 13:13

Pokud necháš poštu, pak chtějí:
1. ZBOŽÍ PRO SOUKROMOU POTŘEBU FYZICKÉ OSOBY (je zboží, které je dováženo příležitostně; obsahuje výhradně zboží určené k
osobnímu použití příjemcem nebo jeho rodinou, přičemž toto zboží nesmí povahou ani množstvím svědčit o obchodním záměru)
Máteli
zájem o zastupování Českou poštou v celním řízení, zašlete nám prosím:
Vyplněnou a podepsanou plnou moc (platí do odvolání).
Prohlášení, že zásilka (uveďte skladové i podací číslo) obsahuje zboží pro soukromou potřebu fyzické osoby.
Specifikaci dováženého zboží (o jaké zboží se jedná, materiál, k jakému použití je určeno).
Doklad o druhu a ceně zboží (objednávka, faktura, printscreen objednávky z eshopu,
atp.) s rozpisem zboží, ceny a dopravy (poštovné),
uvedeným prodejcem a kupujícím.
Doklad o platbě (Paypal, výpis z účtu, transakce platební kartou, atp.).
V případě zboží neobchodní povahy DÁRKU
mezi soukromými osobami, je třeba zaslat:
Vyplněnou a podepsanou plnou moc (platí do odvolání).
Pokud není hodnota zboží uvedena na poštovní průvodce, je nutné doložit prohlášení od odesilatele, ve kterém musí být uvedeno: rozpis
zboží včetně jeho přesné hodnoty a měny spolu s informací, že se jedná o dárek. V případě, že zásilka obsahuje více kusů zboží a
je uvedena pouze celková hodnota zboží, je osvobození do maximální výše 45 EUR možno navrhnout pouze v případě, že odesílatel
uvede u jednotlivých položek (ks) zboží, jejich jednotkové ceny.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Rewqa » 24 bře 2018 13:17

To co tě asi zajímá ti hned vysvětlím :-) nakupují na Wish celkem pravidelně a zrovna v tomhle případě se jedná klasicky o to, že občas se tam nabízí zboží zadarmo, což je pravda a funguje to tak. Nicméně v případě toho telefonu si pořádně pročti celou stránku a zjistíš, že to bude s největší pravděpodobností sklo nebo fólie.

Btw: v životě se mi nestalo, že by za jakoukoliv zásilku z wishe bylo naúčtováno něco navíc v podobě cla nebo DPH. Ale je fakt, že sem si nikdy nekupoval za víc jak za 300-400 Kč.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Myskec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Myskec » 24 bře 2018 15:06

S ženou na Wishu taky kupujeme celkem pravidelně, ale taky jen drobnosti,že to nestojí ani za řeč :),právě proto mě celkem překvapilo tohle : https://www.wish.com/search/mobil#cid=5 ... 394c0....v popisu jsem pochopil,že je to komplet :),tak mě zajímá,co si o tom myslíte :)

Dodatečně přidáno po 1 minutě 32 vteřinách:
nějak se mě ten odkaz nechce načíst,tak to zkuste,jinak nevím,jak sem vložit odkaz :)

Dodatečně přidáno po 16 minutách 16 vteřinách:
Package Includes:

1× Phone

1× Charger

1× Data Cable

1× User Manual

1× Warranty Card

1x Retrieve card pin

1x screen protector

1x case

1x Type C to 3.5mm headphone adapter

tohle je psané v popisu + co všechno ten mobil umí atd :)

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Rewqa » 24 bře 2018 15:50

Tak zkus to dát do košíku, pak tam jsou na výběr různý ty verze a barvy u některýho zboží. Já sem si takhle chtěl koupit outdoor kamerku a koukám tam na popisek 4k, wifi, 60fps a já nevim co všechno za 350,- tak už sem chtěl objednávat a teprve když sem to chtěl dát do košíku, tak tam bylo na výběr 720p nebo 4k a když si dal tu 4k, tak cena vyskočila skoro na tisícovku.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Myskec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Myskec » 24 bře 2018 15:54

Dal jsem do košíku a nic se nezměnilo,barva jde jen jedna a pořád je to zdarma :),tak fakt nevím,co si o tom mám myslet :)..dal bych jsem screenshot,ale nevím jak :)

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Rewqa » 24 bře 2018 16:07

Já nevim no, tak bych to zkusil objednat. Pokud to nepříjde, tak ti vrátí peníze, když přijde něco jinýho, tak těch 45Kč zase není taková pálka, aby si kvůli tomu umřel.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Myskec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod Myskec » 24 bře 2018 16:20

Je to spíš skok do neznáma :),45 kč by mě nezabilo,ale už na začátku jsem psal,že je to spíš všeobecného informativního rázu tahle otázka,když jsem v prohlížení wishu našel tohle,tak mě to fakt zarazilo :). Mě to pořád z logickýho hlediska nedochází, že kdyby to zcela náhodou byl vážně mobil a ne jen sklo na displej :D, tak by to celníci i po vyžádání výpisu z účtu(kde by bylo fakt těch 45 kč) normálně pustili dál :). Kdyby tam byla nějaká cena třeba 5000 po slevě z 15 000,tak to chápu tak,že by se platilo dph z těch 5000 a ne z 15000(teda doufám :) ), ale takhle vůbec nevím :),žádná reálná cena tam není totiž :)

Uživatelský avatar
second32
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nakup ze zahranici

Příspěvekod second32 » 24 bře 2018 20:03

Já to koupil, tak uvidíme :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti