Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Beatan
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Beatan » 20 úno 2018 11:42

Zial, objednala som si dosku 'mining board', ktora po 6 mesiacoch zrazu prestala fungovat. Moja reklamacia bola zamietnuta z dovodu vraj 'mechanickej zavady', ktora s nefunkcnostou dosky nema absolutne nic spolocne. Pridat k tomu neskutocne arogantny pristup jedneho pracovnika, ktory si osobuje pravo o vsetkom rozhodovat a odmieta mi podat kontakt na manazera alebo vyssiu instanciu a mate super skusenost ako zakaznik.
Svoju reklamaciu postupujem na prehodnotenie Ceskej Obchodnej Inspekcii a akekolvek skusenosti podobneho druhu s touto firmou uvitam.

Reklama
Beatan
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Beatan » 20 úno 2018 11:46

Po svojej jedinej negativnej skusenosti tuto firmu absolutne neodporucam. Objednala som si u nich dosku/mining board, ktora zrazu po 6 mesiacoch prestala fungovat. Moja reklamacia bola zamietnuta kvoli vraj 'mechanickej zavade, ktora s nefunkcnostou dosky nema absolutne nic spolocneho.
Pracovnik firmy ma neskutocne arogantny pristup a odmieta mi poskytnut kontakt na manazera alebo vyssiu instanciu. Kvoli tomu svoj pripad postupujem Ceskej Obchodnej Inspekcii na prehodnotenie.
Tato firma sa zrejme este nenaucila ako jednat so zakaznikmi a zda sa, ze ma standardny postup pri rieseni reklamacii - ZAMIETNUT NA PRVY KRAT a neotravovat sa s nikym!

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Turion » 20 úno 2018 11:54

Tak ať to dobře dopadne. CZC taky není ideální a nakupuje tam spousta lidí, ale po jedný zkušenosti s reklamací, bych jim taky nejradši tu jejich živnost zavřel dokud se nenaučí jak přistupovat k reklamaci.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod petr22 » 20 úno 2018 11:59

Jenze CZC nejsou prekupnici z Polska.

Tihle prekupnici z Polska se prave vyznacuji tim, ze maji vyhodne ceny, ale reklamace se u nich clovek nedomuze.

Beatan
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Beatan » 20 úno 2018 12:20

Musi presa existovat nejaky zakonny sposob akym si zakaznik vymoze svoje pravo. Tieto firmy nemozu takto dalej fungovat. Vo svete ma kazda slusna firma 'after sales care', ako to ze tato filozofia sa v nasich post-komunistickych krajinach ani takmer po 30 rokoch este neudomacnila??? Ak predsa niekto poskytuje zaruku na 2 roky, nemoze si hladat zamienky aby nefunkcne vyrobky zamietal. A okrem toho, ved K24.cz za to neplati. Zodpovednost je na vyrobcovi. To su fakt tak lenivi kontaktovat vyrobcu? Stoji im to za to zle meno?

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Zivan » 20 úno 2018 13:34

A jak vis, ze za to K24.cz neplati? Co kdyz koupili ty desky levne od nejakeho pochybneho dodavatele bez zaruky a jakakoliv reklamace je ted na jejich triko? Nekde jsem cetl, ze CZC se takhle "vyhodne" podarilo nakoupit telefony LG Flex a kdyz zacali postupne v zaruce chcipat (kdyz poruchovost na webu prekrocila 30%, tak to radeji schovali), tak z toho byl slusny prusvih.

Co tam bylo za tu nesouvisejici mechanickou zavadu?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Beatan
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Beatan » 20 úno 2018 14:20

Ani by som sa vobec necudovala, pretoze sa silou mocou vyhybaju akejkolvek odpovedi a silou mocou mi chcu vyrobok vratit. Ta 'mechanicka zavada' je vraj ohnuty pin patice pre CPU. Nasu vlastnu CPU jednotku sme vsak vybrali po tom, ako doska prestala pracovat a CPU navyse stale pracuje pretoze sme kupili medzitym novu dosku. O nejakej ohnutej patici neviem a keby aj nahodou ohnuta bola, s funkcnostou dosky to absolute nic nema.
Este raz zdoraznujem, ze CPU bola vybrana az PO TOM ako doska prestala pracovat.Lenze toto K24.cz nechce pocut a odpoveda mi jednou vetou. Ich posledna veta je 'Dobrý den, výrobek zasíláme zpět. S pozdravem.'
Opatovne sa dozadujem kontaktu povolanej osoby z vedenia, avsak arogantny zamestnanec na tuto otazku absolutne nereaguje.

Ake mate skusenosti s Ceskou Obchodnou Inspekciou?

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Zivan » 20 úno 2018 15:20

Tak nefunkcni desku a ohnute piny v patici ti zamitne kazdy prodejce. Ty asi nemas jak dokazat, ze to ohnuti s chybou nesouvisi.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod petr22 » 20 úno 2018 15:28

Bohuzel ani nema jak dokazat, kdo to zpusobil.

Ze tihle prekupnici s Polska neradi reklamuji je napsane v kazdem hodnoceni na Heurece - narazil skoro kazdy,
kdo chtel neco reklamovat.

Takovehle firmicky sidlici v Ostrave nekde v garazi na ceste k polske hranici jsou podezrele uz z principu.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod cejny » 20 úno 2018 15:48

Zustan v klidu, vyckej staviska coi, ktere je nezavazne, defakto doporuceni, ktere nikoho k nicemu nezavazuje, ale soud by ho mnel vzit v potaz s ohledem na stanovisko znalce. Jdi za pravnikem, sezen si znalce na danou vec a pokud uznas za vhodne, tak s tim jdi k soudu. Nic vic, ani mene ti poradit nedokazu.

Rekneme si ze ohnutej pin te nemusi zajimat, pokud to nemaj zdokumentovana pri predani k reklamaci, jina je pokud jsi to poslala postou a bylo na tobe se postarat o to aby pri transportu nedosla k uhone, pripadne to skus resit s dopravcem, ale na to asi vyprsela lhuta. Pokud jsi tam byla osobne, tak nemaji to v protokolu o prijmu k reklamaci, tak muzes opravnene tvrdit, ze patice byla ok. Je to jejich problem, meli si to pohlidat.

Tohle cele ber jako muj vyklad a ber ho s rezervou. Taky se muze stat ze to projedes.

PS: Pokud je ten pracovnik opravdu opravnen jednat jmenem firmy, tak na to ma pravo, coz by byla jedna z veci, kterou bych pri sporu resil. Pokud ti odmita dat kontakt na nekoho dalsiho, tak posli doporuceny dopis do vlastnich rukou jednatele a pokud to ma stat za to tak to nech poslat notare a nech si overit podpis. Takto nebudou moci tvrdit ze nic nedostali a ani ze v tom bylo neco jineho. Jen pocitej vsechno co uvedes muze bit pouzito v tvuj neprospech, takze pekne asertivne a nestrane.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Beatan
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: únor 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod Beatan » 20 úno 2018 16:06

Uplne suhlasim, ze tento proces dokazovania bude zrejme velmi komplikovany. A suhlasim aj s tym, ze tieto kvazi 'firmy' su nejake pofiderne garazove operacie, ktore su chranene este komplikovanejsimi zmluvnymi a reklamacnymi podmienkami.
Z principu to vsak nevzdam, pretoze takto im to fakt velmi lahko prechadza. A dufam, ze Ceska Obchodna Inspekcia sa do nich poriadne obuje. Tymto vyzyvam vsetkych, ktori mali s touto firmou negativne skusenosti, aby si dali tu namahu a napisali na nich tiez staznost na COI a na Ministerstvo Priemyslu a Obchodu (odbor ochrany spotrebitelov).
Dakujem vsetkym, ktori mi zatial odpisali a za akekolvek dalsie rady!

gabkrn
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Firmu K24.cz neodporucam!!!!

Příspěvekod gabkrn » 13 kvě 2018 19:37

I já jsem naletěla, bohužel přišla i o spoustu nezálohovaných fotek a dokumentů, i mně byla reklamace zamítnuta- využila jsem tedy nabídku právníků na https://comeflexoffice.cz/sluzby/pravni-sluzby , máme podanou žalobu a rozpor proti rozhodnutí o neuznání reklamace... nemám ve zvyku to vzdávat v půli cesty a ostatním doporučuji totéž, v životě mi to ušetřilo už spoustu peněz- prostě to nevzdat- pak písnu, jak jsem dopadla :-) .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Černobila laser tiskarna na firmu
    od BigSandy » 18 dub 2023 11:24 » v Problémy s hardwarem
    3
    593
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2023 13:57

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti