Lhůta na otevření sporu na eBay Vyřešeno

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Lhůta na otevření sporu na eBay

Příspěvekod Speed_dead » 20 čer 2017 06:28

Jaká je aktuálně doba na otevření sporu na eBay? Bývalo to tuším 42 dní od zaplacení, ale tuším, že to prodloužili. Zkoušel jsem to dohledat, ale v nápovědě se motám v kruzích. Nechci hned tlačit na prodejce, že zboží ještě nedošlo, ale na druhou stranu nechci přijít o své peníze, když zboží ještě po měsíci nedorazilo.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lhůta na otevření sporu na eBay

Příspěvekod petr22 » 20 čer 2017 07:02

A buyer can report in My eBay that they didn't receive an item once the item's latest estimated delivery date has passed, and for 30 days after the latest estimated delivery date.

Pri platbe Paypalem mas jeste dalsi lhutu od Paypalu.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lhůta na otevření sporu na eBay

Příspěvekod Grander » 20 čer 2017 08:46

No ono asi nezáleží na době od zaplacení, jako na době uvedeného možného doručení, které se liší u každého konkrétního nákupu. Ta doba bude logicky kratší třeba u zboží z Německa, oproti zboží z Číny. Takže se podívej do potvrzení objednávky na rozmezí doby doručení a počkej si do toho krajního data. Jestli jsi objednával z té Číny, tak měsíc ještě nemusí nic znamenat, u číny to myslím bejvá až měsíc a půl, i když reálně to obvykle dorazí o dost dřív.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Lhůta na otevření sporu na eBay

Příspěvekod Speed_dead » 20 čer 2017 17:00

Jde o to, že předpokládaná doba je víc jak o týden přes a když jsem prodejci psal, tak mě odpověděl, ať počkám ještě dva týdny. Hodnota mého běžného nakupu se pohybuje 50-100 Kč, sem tam ke 200-300 Kč. Tentokrát jsem nakoupil vyjímečně asi za 700 Kč a nerad bych o ty peníze přišel. Narazil jsem už na "chytráka ", jenž taky chtěl, abych počkal, že to buď pošle znovu, nebo vrátí peníze. Ale jak dohodnutá lhůta uplynula, tak už jsem byl za limity ochrany zákazníka a prodejce začal dělat mrtvýho brouka.Prodejce se snažím vybírat bezproblémový. Rating alespoň 98% a prodejů min 10000. Na eBay jsem nakupoval víc jak 100x a na nepoctivce jsem narazil jen jednou ze začátku.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Lhůta na otevření sporu na eBay  Vyřešeno

Příspěvekod Speed_dead » 06 črc 2017 22:33

Otázka pozbyla významu.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů