k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod TheSalon112 » 05 bře 2018 09:29

Pýtať sa na skúsenosti s obchodom na fórach mi nepríde úplne našťastnejšie, nikdy nevieš kto sedí za počítačom, a kto je s kým spriahnutý / kto komu chce poškodiť

Osobne by som sa podobným NO NAME obchodom vyhol, nakupujem na alze, a keďže alza je overená, nebojím sa poslať peniaze vopred - tu by som si niečo také nedovolil

No a k cene produktov, viem, že nie každého finančná situácia je rúžová, ale občas držať sa pravidla "niesom tak bohatý, aby som kupoval lacné veci" nieje na zahodenie, potom keď produkt po pár mesiacoch odíde, a tebe to nevyreklamujú, pričom inde by vyreklamovali (Alze napr ide o dobré meno) mi úplne šetrenie nepríde
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Reklama
ostravak_cz
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod ostravak_cz » 13 lis 2018 15:19

TheSalon112 píše:Osobne by som sa podobným NO NAME obchodom vyhol, nakupujem na alze, a keďže alza je overená, nebojím sa poslať peniaze vopred - tu by som si niečo také nedovolil


Za NO NAME obchodem K24 stojí polský komputronik.pl, který má v polsku 139 kamenných obchodů ( https://www.komputronik.pl/storehouse/list ) a roční obrat přes 9 mld KČ (360 milionu EUR). K24 je dceřiná společnost Komputroniku (statutární orgán Wojciech Michal Buczkowski - většinový vlastník skupiny Komputronik) - https://www.komputronik.com/o-nas/spolki/

Takže tenhle NO NAME obchod má za sebou mnohem větší zázemí než 97% ostatních eshopů v ČR, bych si tak tipnul.

Ne nepracuju tam, ale rád vím od koho nakupuju a komu cpu své peníze.

Problém s reklamacema tam bude, protože díky servisu v zahraničí se 30 denní lhůty stíhají hůře. Ale buď to chci levně nebo se vším komfortem za dražší peníze. Mi více vyhovuje první možnost a holt se neposeru, když reklamace trvá o 3 dny déle.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod petr22 » 13 lis 2018 15:24

Servis v zahranici maji u stejneho vyrobku vsichni prodejci - jak v CR, tak v Polsku.

Kdyz si prectes stiznosti zakazniku, zjistis ze problemy se netykaji delky reklamace,
ale opakovaneho zamitnuti reklamace ze strany prodejce.

To nema s 30 denni zakonnou lhutou nic spolecneho, ale ma to hodne spolecneho s tim
zda prodejce je a nebo neni podvodnik, kdyz ucelove zamita opravnene reklamace ze
smyslenych duvodu.

Je nutne davat pokuty ve vysi % z rocniho zisku firmy, ne legracni pokuty ve vysi par
tisic korun. Az firma dostane pokutu ktera akcionare nebo vlastniky pripravi o 90%
rocniho zisku tak treba pochopi co delaji spatne.

Take k tomu uspesne prispiva povest nasich severnich sousedu jako paseraku, co
by prodali i vlastni babicku kdyby dostali dobrou nabidku. A fakt, ze v nasich obchodech
patri polske zbozi mnohdy do nejnizsi kvalitativni a cenove kategorie.

https://www.youtube.com/watch?v=QBu6UyzPdHA

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Fox_25 » 13 lis 2018 16:56

ostravak_cz
To co píšeš je hezký, ale co ti to pomůže když ti pošlou nefunkční a použitou věc opakovaně? Když je Komputronik tak fajn, měl by si ohlídat jak se mu česká pobočka chová.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod petr22 » 13 lis 2018 17:05

Hlavne jde o umyslne poskozeni zbozi ze strany servisu.

A jelikoz servis je v Polsku, jedna se temer urcite o zamer materske firmy.

Nepredpokladam ze vsechny negativni komentare ma na svedomi zla a neprejici
konkurence v ramci spinaveho konkurencniho boje.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod ITCrowd » 13 lis 2018 17:20

Zajinavé, že někdo jako astravak_cz přispívá do tématu založeného rok před jeho registrací, navíc téma je již půl roku mrtvé.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ostravak_cz
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: červen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod ostravak_cz » 05 pro 2018 15:30

ITCrowd píše:Zajinavé, že někdo jako astravak_cz přispívá do tématu založeného rok před jeho registrací, navíc téma je již půl roku mrtvé.


kam a kdy přispívám je snad nějak podmíněno? Holt nejsem typ, co tráví 15 hodin denně nad diskuzemi na netu. Kdyby tě to zajímalo, tak jsem se zde dostal skrze pročítání webu vasestiznosti.cz od dtestu, kde jsem tehdy pročítal problémy, které lidi mají s malými eshopy a narazil na k24, kde nakupuju už dlouho, což bys veděl, kdybys si to přečetl celé a hlavně můj první příspěvek, kde jsem docela dost rozepsal, např. i o tom, že tam dělá/dělalo několik lidí, které jsem potkával na reklamačním oddělení ve staré Alfě (myslím že zrovna zde by něco lidem mohla říkat alfa.cz nebo lip alfacomp.cz). Stará alfa=alfa před převzetím TSB. Nebo máš do diskuze něco věcného?

petr22 píše:Hlavne jde o umyslne poskozeni zbozi ze strany servisu.
A jelikoz servis je v Polsku, jedna se temer urcite o zamer materske firmy.


jako, že tam mají někoho, kdo záměrně ničí zboží jo? :-D tak hlavně že máš jasno :clap: a díval ses třeba někdy na negativní komentáře u alzy, mallu, czc atd? To na alze by museli mít celou četu "ničitelů" :-D Potom je třeba, krom těch 10 negativních komentů, přečíst i těch 10000 pozitivních na heurece třeba. Čekám, že napíšeš, že si to na heureku píšou sami :lol: :thumbup: Opravdu číst komenty některých lidí je pobaveníčko. Občas vylez mezi lidi do reality, protože soudě dle 35 tisíc komentářů asi neděláš nic jiného než že sedíš a čumíš do monitoru doma na prdeli.

No nic, počtení hezké. Nakupujte si kde chcete. Jen jsem chtěl upozornit na to, že na internet se chodí všichni vybrečet, ale málokdo umí napsat něco pozitivního. Stačí si přečíst problémy lidí, kteří nakupovali nebo reklamovali na Mallu, Alze, a jiných velkých shopech a zjistíte, že to až takový rozdíl není a že i tam zamítají opakovaně (tímto zdravím Tmobile.cz, který mi zamítl 4x telefon i přesto, že jsem měl z autorizovaného servisu (českého) vyjádření, že se jedná o chybu z výroby a musel jsem dělat nadpozemský kravál na pobočce, která za nic nemohla, protože vše zamítalo zasrané Arvato). Ano, zase tam budou psát jen ti, co pláčou. Třeba si u K24 taky spálím tlamu. Ale zatím cca 8-10 nákupů a 2 reklamace a v pohodě.

No nic, je evidetní, že malé eshopy nejsou zde v oblibě, takže se již nebudu zapojovat a myslete si a pište co chcete. Mi osobně je to docela jedno, stejně tak mi je jedno celá K24, Mall i Alza a úplně jedno mi je i mistr Petr22 (alias Petr35tisíckomentů), který vypouští přes klávesnici nesmysly o věcech o kterých ví dost evidentně hovno, ale zároveň je všeználek, bez jehož názorů by nemohl vesmír fungovat.

Tak zduř a plakejte dále nad klávesnicí

ps: ne fakt nemám krom 10 faktur, 2 reklamačních protokolů a města působení s K24 nic společné.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod pcmaker » 31 led 2022 16:04

Minulý měsíc jsem reklamoval SSD Patriot 250GB, protože mu začaly naskakovat vadné bloky, které už nedokázal nahradit záložními. Reklamace neuznána kvůli porušené plombě (kdo ji porušil?), takže nákup spíše nedoporučuji. Kvůli těm několika ušetřeným korunám to nestojí za to. Výdejnu mám sice kousek od bydliště, ale radši už nakupuji v Alze, kde podobné finty na zákazníky nezkoušejí.

Uživatelský avatar
Strakery
Level 3
Level 3
Příspěvky: 449
Registrován: leden 22
Bydliště: Žiji ve městě vína a okurek. :)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Strakery » 31 led 2022 16:35

Já tam nakupuju, už 2 roky a nikdy žádný problém. Reklamaci jsem zatím neřešil.
AMD Ryzen 7 5800X3D MSI RX 6750 XT GAMING X TRIO12G + ASUS TUF 3060 Ti MSI MAG B550 TOMAHAWK Noctua NH-D15S chromax G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz 2x SSD_ Fractal Design ION+ 2 Platinum860W CZC.Gaming Lantern

MSI Gaming Optix MAG301RF (WFHD) + ASUS TUF Gaming VG289Q (4K) + OLED LG.
beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm + Koss PORTA PRO + QCY T13

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Mr. Incognito » 31 led 2022 16:44

Dobrý obchod poznáš právě ve chvíli, kdy potřebuješ něco vyreklamovat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod petr22 » 31 led 2022 22:18

Nikdy zadny problem - ale pocet reklamaci je 0 - toto se vzajemne vylucuje

Nelze tvrdit, ze nikdy zadny problem, kdyz jsi nic neresil, tudiz zadna situace kdy problem muze nastat nebyla.

To ze je dodane zbozi plne funkcni je vec vyrobce, ne prodejce. Staci se podivat na Heureku na zkusenosti s ruznymi
prekupniky z Polska a Madarska.

"Reklamace neuznána kvůli porušené plombě"

COI na ne, na smejdy, ceske soudy opakovane rozhodly ze pravni hodnota pecete, samolepky a podobnych veci je nulova.
Prodejce musi dokazat ze poruceni peceti souvisi se zavadou a na to MUSI mit posudek soudniho znalce.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: k24.cz - nějaké zkušenosti s tímto eshopem?

Příspěvekod Michael850 » 01 úno 2022 00:54

No nevím jak to mají jinde, ale tady v ČR porušení plomby je tak akorát důkaz pro technika, že se v tom někdo nějak hrabal, ale jak píše petr, samo o sobě by to nemělo mít na záruku žádný vliv, aspoň ne u nás, pokud se neprokáže, že si závadu způsobil sám majitel tím, že do toho lezl a tím se mu to povedlo nějakým způsobem zničit, což se většinou dokazuje dost těžko, pokud nejsi nějaký umělec, co s tím udělá kdo ví co.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti