Reklamace PS4

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod StrakerCZ » 18 kvě 2016 17:57

No řekl bych, že nefungovala jak měla. Pokud by byla otestovaná, tak by zedne na naden nepřestala fungovat. Já ji tu jen postavil a dál jsem na ní nesáhl.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod petr22 » 18 kvě 2016 17:57

Ja pozorne ctu uz ponekolikate a pokazde jsem napocital 3 reklamace (harddisk, prehrivani, ventilator - pokazde jina zavada).

Pravo na vraceni penez mas jen pokud je 3x reklamovana stejna zavada nebo 4x ruzna, pripadne kdyz se do 6 mesicu od prodeje objevila neodstranitelna vada.

Otestovana byla - vyrobcem. Elektronika projde testy na vystupni kontrole, pokud projde v poradku, je dodana zakaznikovi. To ze funguje dva dny nelze nijak predvidat, kdyz uspesne prosla testem. V ramci reklamace je zakaznikovi dodano uskladnene kompletni baleni zabalene od vyrobce.

Jak by takove testovani melo probihat - ze na tom v servise bude nekdo tyden hrat hry?

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod StrakerCZ » 18 kvě 2016 18:16

Ovšem. Raději to končím, protože je samozřejmě, že výrobce vždy udělá a všechno zkontroluje dokonale a není možné pustit vadny kus. Nakonec se dozvím, že je vadná konzole moje chyba. Odstoupit od kupní smlouvy, už dávno můžu. To vím protože mi to doporucoval I ten pán co vyřizuje reklamace v obchodě.

Jak jsem třeba viděl výrobu televizí a po smontovaní se testoval obraz, přijem kanalu, zvuk atd. Proč tedy na konzoli by se nemohla otestovat hra, když na to je primárně určena ?
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod Martab » 18 kvě 2016 18:23

Jejda, to nikdo netvrdí, nemusíš se chytat jednoho slova...

Jde o to, že výrobce může propustit kontrolou vadný kus a právě proto existuje něco jako záruka, aby se zákazník mohl bránit. Pokud však výrobce není schopný dodat produkt bez vad ani po těch 3/4 pokusech, tak právě proto máš právo na odstoupení od smlouvy a vrácení penez. Nevím co ti na tom není jasné, nic není dokonalé, a i přes kontrolu se proste může dostat něco vadného, ale prodejce to nemá jak ověřit, a výrobce to ověřil, a nějak mu podle jeho postupů vyšlo že je to OK, a když není, zpět na začátek mého příspěvku...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod StrakerCZ » 18 kvě 2016 18:33

Kdyby mi dal jednu vadnou, tak dobře. Jenže již sem měl třetí a to jim moc dobrou reklamu nedělá. Já jsem třeba kdysi reklamoval konzoli xbox 360 a bez problému mi přišla nová do 4 dnu a ještě se mi omlouvali a poslali mi jako bonus na měsíc zdarma členstvní. U sony, je asi normální bez problému nechat člověka bez konzole 2 měsíce. Kdyby mi vrátily alespoň ty 2 měsíce PS plus co jsem měl zaplacený a díky nim jsem je nemohl nijak využít.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod Martab » 18 kvě 2016 18:37

Ale to už je o přístupu výrobce produktu, to ti žádný zákon nezaštiťuje, můžeš zkusit napsat e-mail na podporu, mohli by ti vrátit aspoň ten poplatek, ale cokoli nad rámec je čistě jejich dobrá vůle, takže pokud to nebylo ve smlouvě když jsis to objednával, že ti to v případě reklamace vrátí, tak...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod petr22 » 18 kvě 2016 19:23

K cemu by ti bylo otestovat hru, kdyz sam pises, ze se zavada projevila az za nekolik dni? Jak dlouho by ta hra mela bezet, kdo by tu hru hral? Lidska prace je draha, na testovani funkcnosti jsou automaty. Ver tomu, ze pri odchodu z fabriky musel ta konole byt natolik funkcni ze prosla vystupnimi testy.

Na odstoupeni od smlouvy nemas zakonny narok, nejsou splneny zakonne podminky. Na zaklade ceho ti ten pan radil, ze muzes odstoupit od smlouvy? Zakon ty pdominky definuje jasne, ani jedna neni splnena. Byla by to jen dobra vule prodejce kdyby na to pristoupil.

"U sony, je asi normální bez problému nechat člověka bez konzole 2 měsíce"

Ver tomu, ze to je to nejmensi ceho je Sony (a dalsi firmy) schopno. Skutecnost je takova, ze tem firmam je to uplne, ale uplne jedno. PS4 od jineho vyrobce koupit nemuzes. PS4 a dalsi elektronika je pouze natolik kvalitni, aby vetsina kusu vydrzela zaruku.

Kdyz je jeden autorizovany servis na 4 staty, jak ma byt reklamace vyrizena rychle?

Prodejce obvinovat nema smys - prodejce jen pouzije zarucni servis mimo CR a pak vyda ze skladu novou, zabalenou krabici, bez moznosti zkontrolovat funkcnost obsahu. Co je v krabici ovlivnuje vyrobce. Rozhodne ti nikdo schvalne neposlal kus, o kterem predem vedel, ze se rozbije. A ano, PS4 je spatne navrzena prehrivajici se skatule (stejne jako PS3).

Uz to bylo opakovano mnohokrat - budto pockas, az se opravena PS4 vrati z reklamace, skusis jestli ti vrati penize hned a nebo az budou splnene zakonne podminky, tzn 4 reklamace. Nic jineho se vymyslet neda, ani nejde popohnat vyrizeni reklamace.

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod StrakerCZ » 19 kvě 2016 10:32

Trochu jsem si popovídal s pánem a drze jsem napsal, že počkám maximálně do pátku. Dneska mi přišla nová. Akorát mi poslali starší revizi konzole než jsem si původně koupil. Takže se asi mohu za půl roku těšit na další reklamaci.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Reklamace PS4

Příspěvekod Karrex » 19 kvě 2016 13:20

Pokud v nabídce nejsou obě revize zvlášť, tak je to normální, že se prodávají jiné revize a také s tím nic neuděláš, pokud není zase vadná. Je to prostě skladovka, co jim tam zbyla.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor se sám vypíná - reklamace?
    od tux » 14 kvě 2023 20:10 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    3
    1638
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 kvě 2023 09:19

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti