CLO a DPH

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Sadrus
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

CLO a DPH

Příspěvekod Sadrus » 13 bře 2016 20:42

Dobry den chtel sem se zeptat kdyz budu obednavat zbozi z amazonu z usa a chci si obednat 5 soucastek do pc jedna stoji 130 a ostatni okolo 60 doprava zdarma. Mohly by jste mi pomoci s vypoctem cla a dph na jedne strance byla kalkulacka na vypocet cla adph ale napsalo mi to ze clo a dph nemusim platit muzete mi stim pomoct prosim Dekuju

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod petr22 » 13 bře 2016 20:56

O ktere soucastky se presne jedna a ktereho prodejce?

Jestli totiz vubec posila do CR, protoze ta doprava zdarma mimo USA by byla hodne neobvykla. Nema tam uvedeno pouze domestic shipping?

Dalsi oblibeny trik prodejce ktery prodava jak v USA tak Evrope je ten, ze z americkeho Amazonu neposila do Evropy s tim, ze se to ma objednat z evropskeho (kde je logicky drazsi).

Clo a DPH se pocita jednoduse - clo neni zadna a kolik procent je DPH vsichni vime.

DPH se samozrejmne platit musi jakmile je castka vyssi nez 22 Euro.

Uživatelský avatar
Herda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod Herda » 13 bře 2016 22:17

Jsou to pěkný skrblíci - česká pošta: když zachytí zásilku (moje mezi 22-150é), za "zastoupení" chtějí 192 Kč (a nebo kdo na to má žaludek, jen za 99, ale nutno si tam dojet do prahy osobě), pak DaŇ ze zboží+dopravy+ ještě úložné 10 Kč/den od urč .data.
A taky si cenu zboží nadhodnotili a vypočítali vyšší poplatek,což jsem nenechal být poslal email (předtím jsem už s nima psal kvůli vyřizování) kvůli tomuto NAJEDNOU KOMUNIKACE UTICHLA, už týden neodpovědeli.

Nehledě na to ,že se tak dodání protáhne o měsíc, než kdyby to nechali projít bez byrokracie.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod petr22 » 13 bře 2016 22:23

Ceska posta zachyti vse, co prijde standardnim zpusobem jako zasilka ze zahranici. Dan se pocita bud z ceny zbozi, nebo z obvykle ceny zbozi na trhu podle kurzu z konkretniho dne v mesici.

Dodani se neprotahne o mesic - v patek prisel mail ze prisla zasilka, v sobotu posilam doklady, v pondeli zbozi propusteno z celnice a v utery prislo (nastesti Ceska posta nepouzila obvyklou fintu s listkem a skutecne zazvonila).

Nicmene Ceske poste a jejich uzasne celni sluzbe se da velice snadno vyhnout na Ebay pouzitim Global Shipping programu, kdy importni poplatky vyrizuje primo Ebay. Zasilku pak priveze zasilkovka, coz znamena ke mne domu a v case kdy chci ja. Nebo polat zasilkovkou rovnou, ta vyridi i procleni.

Uživatelský avatar
KingGustavo
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 826
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod KingGustavo » 13 bře 2016 23:18

Vím že bych se neměl ptát v tomhle tématu ale přijde mi zbytečné kvůli tomu zakládat nové téma.

Když si teda něco objednám něco z Aliexpressu/Ebeye
například za 35 dolarů jak to tedy pak chodí zajdu na poštu a doplatím dph +poplatek 198korun?
CPU:AMD Vishera FX-8350@4,7Ghz
GK:GIGABYTE HD 7850 WINDFORCE 2GB
MB:GIGABYTE GA-990FXA-D3 - AMD 990FX
RAM:Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL9
PSU:Fortron AURUM 600W
HDD:WD Caviar Blue EX - 1TB SSD:KINGSTON HYPER X FURY 120GB
CASE:CoolerMaster Storm Scout (SGC-2000-KKN1-GP)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod petr22 » 13 bře 2016 23:22

Ano, ale pouze za predpokladu ze tyo objednavas ze zemi mimo EU a ze to celnik neprehledne a nepusti dal bez vymereni cla.

Co je ale nejvetsi zlodejina Ceske posty ze ti ten celni poplatek vymeri i kdyz je cena nizsi nez 22 Euro pokud projde zasilka celnim rizenim.

Sadrus
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod Sadrus » 14 bře 2016 06:40

Ja jsi objednavam veci pres amazon z ameriky cena zasilky me bude stat 320$ takze 8000kc v te zasilce mam veci 4x30az60 $ a 1x130 jsu to komponenty do pc a doprava je zdarma ale nevim kolik musim pak zaplatit clo a dph

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CLO a DPH

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2016 06:50

Precetl jsi co jsem psal? Hned druhy prispevek.

Od ktereho prodejce? Konkretni odkaz na konkretni zbozi. To, ze je to na Amazonu jeste neznamena, ze to jde i koupit.

Pokud neposila do CR, tak ti to nepujde ani zaplatit. Divil bych se, kdyby bylo zdarma postovne do Evropy, ktere je obvykle kolem 1500 Kc (USPS).

Ciste matematicky by u zasilky v hodnote 8000 Kc meli chtit doplatit kolem 2000 Kc.


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host