Je bílý flek na LCD jeho vlastnost a důvod k zamítnutí rekl

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Je bílý flek na LCD jeho vlastnost a důvod k zamítnutí rekl

Příspěvekod Peťa » 08 zář 2014 20:01

Zdravím,

stala se mi nepříjemná věc a to sice to, že se mi na televizi vytvořil bílý flek. Flek není nikterak velký, ale ruší při sledování. Jedná se o televizi Philips, která nebyla vůbec levná. TV jsem tedy reklamoval u prodejce, který závadu uznal a poslal do servisu. TV se ze servisu vrátila, ale flek zůstal a to na stejném místě. V protokolu napsáno, že byly vyměněny vadné díly LCD. Prodejce opět uznal, že flek zůstal a doporučil odvést přímo do servisu a věc probrat s tamním technikem, a nebo že to tam pošle on, ale výsledek bude pravděpodobně stejný jako teď. Vzhledem k tomu, že servis máme ve stejném městě, navštívili jsme tedy přímo servis. No s techniky tam to byla dlouhá debata plná nesmyslných argumentů a příměrů z jejich strany, které vůbec nemají co společného se zákony, které u nás platí. Namátkou ať se nediví, že to není perfektní, že technik si teď koupil auto a cosi tam chrastí a taky mu neuznali reklamaci. No toto mě fakt rozpálilo :D A vůbec mazácké chování techniků by vydalo na celý příběh.
TV tedy nakonec opět převzali se stejnou závadou a na tom, že flek tam je, jsme se nakonec všichni shodli. Podle protokolu ostatně už údajně vyměnili LCD, takže chybu tam nějakou museli vidět, jinak by přece neplýtvali penězi. Technici se však oháněli i tím, že je to vlastnost LCD a tudíž není důvod k reklmaci (zajímavé, že předtím vyměnili údajně LCD panel kvůli tomu stejnému problému). Nejhorší na celé věci je to, že flek byl přesně ve stejném místě, takže to u mě budí dojem, že LCD vůbec nevyměnili. Kdyby byl flek alespoň jinde, nebo jich bylo více, ale takto těžko uvěřit. Nevím, proč lžou. Vypadá to, že se pokusili ušetřit peníze tím, že mi prostě opravu neprovedou a já dám pokoj. Jeden z techniků také poměrně rychle nabídl opětovnou výměnu LCD, po které bude určitě vše ok, na což druhý reagoval, že jim to centrála neuzná a budou to platit, ale první řekl, že to vymění. No opět to budilo dojem, že reálně půjde teprve o první výměnu LCD.

Můj dotaz zní: je bílý flek, který tam navíc nebyl odzačátku, vlastnost LCD?
A zadruhé: jaký postup byste dále volili, pokud druhá oprava opět nepomůže? Já jsem pro znalecký posudek. Předtím bych to však zkusil ještě řešit se zastoupením Philips pro ČR přes facebook, což někdy bývá slušná páka a věci se pak dávají do pohybu správným směrem.

Reklamoval jsem už poměrně dost elektroniky a vždy to proběhlo v pohodě. Tak jsem překvapený, z toho co vše jsem se dnes dozvěděl a jak je také možné jednat se zákazníkem.

Reklama
Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Je bílý flek na LCD jeho vlastnost a důvod k zamítnutí r

Příspěvekod wattmetr » 08 zář 2014 20:06

O vlastnost nejde, je to vada a Tvůj nápad s řešením přes zastoupení Philips ČR není k zahození ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Je bílý flek na LCD jeho vlastnost a důvod k zamítnutí r

Příspěvekod Peťa » 08 zář 2014 20:12

OK. Akorát nevím, zda to se zastoupením řešit hned, nebo jim dat druhou šanci v plném rozsahu. Technici se samozřejmě také oháněli řešením přes centrálu, kde to na 100% nauznají. No postrašení jim nevyšlo.
Já myslím, že pokud jsou to normální lidé, tak LCD teď už opravdu vymění, nebo i vymění podruhé, pokud přistoupíme na to, že i první výměna se neodehrála pouze na papíře a bude to v pohodě. Proto bych to se zastoupením řešil, až se ukáže, že v servisu není možné dosáhnout dohody.


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti