Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Peťa » 27 kvě 2014 12:57

Zdravím vás,

i když je to mimo téma fóra, věřím, že by se zde mohl najít někdo, kdo bude této problematice dobře rozumět. Před časem jsem se stal obětí podvodu. Vše jsem tedy oznámil na příslušných místech a úřady (konkrétně přestupková komise) vydaly rozhodnutí, že ten který mě podvedl, se uznává vinným a má mi vrátit peníze plus zaplatit pokutu a náklady na řízení.
Nečekaně mi žádné peníze nevrátil :D Když jsem byl na úřadě v době řešení mého případu, pamatuji si, že mi říkali něco ve smyslu, že až budu mít rozhodnutí o vinně obviněného, můžu s ním zajít za exekutorem.
Chtěl bych se zeptat, zda mám tedy opravdu postupovat tak, že navštívím nějakého exekutora, nebo zda se to řeší jinak? A pak pokud bych měl jít skutečně za exekutorem, tak nemají nějaké minimální částky, které jim vůbec stojí za to, aby se se mnou bavili? Byl jsem okraden skutečně o malou částku, ale naštvalo mě to hodně, takže bych to nechtěl nechat být jen tak.

Děkuji.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod guest » 27 kvě 2014 13:00

Dle mého názoru je exekutorovi jedno o jakou jde částku, on má svoji taxu, ale lepší by bylo zeptat se přímo na tom MÚ kde si to řešil.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod petr22 » 27 kvě 2014 13:10

Exekutora muzes skusit, ale pocitej s tim ze muzes byt 126 v poradi a dotycnemu nemusi byt uz co zabavit.

sherloq
Level 2
Level 2
Příspěvky: 186
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod sherloq » 27 kvě 2014 13:14

skontaktuj se s tím co tě okradl , že at ti to alespon po splátkách vrací, pokud ne tak exekutor, ten jenom pošle dopis že například při dlužné částce 1000kč to bude hend stát dotyčnýho 3500 pokud nezaplatí tak to dá exekutor k soudu kde na 100% vyhraje a bude tato částka včetně soudu už 10k.

Btw kde jsi byl okraden, případně nick uživatele? aby jsme se vyvarovali

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 27 kvě 2014 13:45

Pokud je případ skutečně uzavřen a je vynesen verdikt, postup věc exekutorovi. On od tebe pohledávku odkoupí a peníze včetně nákladů si vymůže již sám.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Peťa » 27 kvě 2014 14:07

Díky všem za reakci. Stavím se tedy u exekutora. Chtěl jsem se zeptat k tomu odkupu, to tak opravdu funguje? Jsem myslel, že dostanu peníze až pokud něco skutečně vymůžou a že prodat pohledávku můžu maximálně nějaké firmě a to ještě v lepším případě za půlku.

Jinak detaily zveřejňovat nechci, stejně by to v tomto případě nikomu nepomohlo, aby nenaletěl stejnému podvodníkovi.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 27 kvě 2014 14:15

Riviera kid píše:On od tebe pohledávku odkoupí a peníze včetně nákladů si vymůže již sám.

To je nesmysl, exekutor nic neodkoupí. A taky si zjisti majetkové poměry dlužníka, protože když to dáš exekutorovi a ten zjistí, že dlužníkovi není co zabavit, klidně se Ti může stát, že bude své náklady chtít po Tobě :evil:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 27 kvě 2014 14:16

Obojí je možné, záleží, na koho se obrátíš. Soukromý exekutor věc vymůže a peníze pak převede, otázka je, jestli se ty nebudeš pak podílet částečně na nákladech, ale myslím, že to bude hradit ten druhý.

--- Doplnění předchozího příspěvku (27 Kvě 2014 14:20) ---

wattmetr píše:
Riviera kid píše:On od tebe pohledávku odkoupí a peníze včetně nákladů si vymůže již sám.

To je nesmysl, exekutor nic neodkoupí. A taky si zjisti majetkové poměry dlužníka, protože když to dáš exekutorovi a ten zjistí, že dlužníkovi není co zabavit, klidně se Ti může stát, že bude své náklady chtít po Tobě :evil:


Soukromý exekutor samozřejmě nic neodkoupí, ale vymahačská firma ano a s kým myslíš, že pak spolupracují?
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Peťa » 28 kvě 2014 12:40

Ty náklady po mě skutečně bude chtít v případě neúspěchu? To bych to teda raději nechal být, aby ještě neprodělal několik tisíc.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 12:58

Sice to sem nepatří, ale nejlepší řešení je buď to nechat plavat, nebo mu rozbít hubu :lol: :lol:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod guest » 28 kvě 2014 13:10

Pokud se obrátí na exekutora a ten to převezme, bude náklady vymáhat na dlužníkovi. Není to žádný soukromý detektiv kterému se musí platit.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 13:15

Ale když je dlužník nemajetný a není co vymoci, může chtít náklady po věřiteli - viz i vyjádření Riviera kida :evil:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti