Jak získat hry na Steam zdarma? Vyřešeno

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
second32
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod second32 » 24 říj 2015 14:46

Jak získat hry na Steam zdarma?
Obrázek
Zdravím,
tento článek jsem se rozhodl udělat, protože často slýchávám „Kde vzal na Steamu tolik her? Kolik ho to stálo?“ atp. a chtěl bych ukázat, že není hned nutné za všechno vysolit Valve peníze. Sám mám na Steamu přes 220 her a za dobré dvě třetiny z toho jsem nezaplatil ani halíř. Tady je několik způsobů, jak přijít ke hrám na Steam zdarma (ne nutně jen naprosto neznámým nekvalitním titulům).


1) Giveawaye na SteamGifts
Obrázek - Steamgifts hlavní strana pro zvětšení klikněte na obrázek
SteamGifts je služba, skrze kterou mohou uživatelé vytvářet giveawaye a účastnit se jich. Funguje na principu bodů, kterých hráč dostane po registraci 25. Pokaždé, když nějaký uživatel vytvoří giveaway, získají všichni ostatní uživatelé počet bodů rovnající se pěti procentům z hodnoty hry v USD (sice se to nemusí zdát, ale body nabíhají dost rychle). Počet bodů je omezen na 300. Vstup do giveawaye stojí počet bodů rovnající se hodnotě hry a výherce je náhodně vylosován. Je možnost účastnit se skupinových GA, kam nemá přístup nikdo kromě členů té dané skupiny.
Není ale úplně dobré jen brát a nic nedávat (i když to tak většina uživatelů dělá), s počtem vytvořených GA (přesněji podle hodnoty her – bundlovky přidávají opravdu velice málo) se vám zvyšuje level, který je někdy potřeba pro vstup. Ze všech stránek tohoto typu považuji SteamGifts za nejlepší a mám odsud také nejvíce her. Jediný zádrhel spočívá v ochraně proti multi accountům při registraci - pokud nebudete mít hodnotu her v knihovně více než 100$, nepustí vás tato obrazovka dál (bundlovky a bezcenné hry se počítají za pár centů).
Obrázek - Steamgifts registrace
Stránka má také na rozdíl od ostatních striktní pravidla – vyhrané hry musíte aktivovat ve své knihovně, jinak jinak můžete dostat timeban. Jinde si můžete s hrou dělat, co chcete.
Vedle této služby existují ještě dvě další ze stejné dílny – SteamTrades (výborná stránka na inzerci nabídek na trade) a SteamSales.

2) Giveawaye na Gameminer
Obrázek - Gameminer hlavní strana
Gameminer funguje podobně jako SteamGifts, ale s tím rozdílem, že jsou zde dvě „měny“, za které se můžete účastnit giveawayů – uhlí a zlato. Každou hodinu dostáváte jedno uhlí až do počtu 50, ale zlato (na prémiové GA a otevírání beden) získáte buďto za invite dalších uživatelů nebo si ho musíte koupit, což v žádném případě nedoporučuju, ztrácelo by to pak tak trochu smysl. Kromě her se zde dá soutěžit o CS:GO, TF2 a Dota itemy, ale nečekejte žádné Karambit nože. Jenom pozor na region restricted hry – hlavně ruské. Opět je zde trochu složitější registrace, kdy musíte splnit jednu z podmínek, ale nejjednodušší bude vložit invite code – dají se snadno najít nebo získat od jiných uživatelů Gamemineru.
Stránku rovněž doporučuji, zvláště se vyplatí jednou za čas sem zajít a vstoupit do všeho, co vyžaduje 0 uhlí, a utratit těch 50.

3) Další stránky s GA
SteamGifts a Gameminer jsou dle mého nejlepší stránky, ale samozřejmě ne jediné. Za zmínku stojí ještě SteamCompanion , která je v mnoha ohledech velice podobná SteamGifts, ale do některých GA se dá vstoupit více než jednou (klidně tisíckrát), a eventuálně ještě Playblink nebo Indiegala (momentálně se předělává).
S dalšími stránkami už nemám moc velké zkušenosti a nepřipadají mi tak věrohodné.

4) Tremorgames
Obrázek - Tremorgames hlavní strana
U TremorGames vás na první pohled zarazí, že vypadá jen jako další stránka s flashovkami, ale ono je to mnohem víc. Na této stránce se o hry nesoutěží, ale kupují se za měnu tremorcoiny. Ty se dají vydělat hned několika způsoby, ale opravdu vydělávající je v podstatě jen ten první – completing offers, na které vás zavede tlačítko GET COINS. Na výběr máte z mnoha skupin nabídek, u každé je napsané, kolik a za co přesně coiny dostanete. Všechny nabídky pochází od třetích stran a v případě problémů se musíte domluvit s nimi a ne s Tremorgames. Je ale nutné si utřídit v hlavě, jaké nabídky má smysl dělat, některé společnosti mají nabídky zaměřené čistě na to, že dostanete coin jako odměnu za nákup. Výborné free offery typu „zahraj si na chvíli tuhle browserovku“, „zaregistruj se sem“ nebo třeba „stáhni tuhle aplikaci do mobilu“ (odkazy jdou na Play, žádný fake) mají hlavně Supersonic, SuperRewards, Matomy, TrialPay, TokenAds a občas OfferToro, dobré je taky možnost získat coiny za shledování krátkých videí na záložce Videos (v době psaní článku dočasně odstavená). Ostatní společnosti nenabízí většinou pro ČR/SR buďto žádné offery nebo jen placené.
Obrázek - Tremorgames offery
Další možnosti jak získat coiny jsou: dělání achievementů ve flashovkách, posílání referal odkazů, vyměňování vašich TF2 itemů / karet ze Steam inventáře za coiny (nedoporučuji) a dokončování trofejí (záložka Trophies ve vašem profilu). Menší obnos dostanete také za první přihlášení a první dokončený offer za den. V obchodě (tlačítko Tremor Rewards) se kromě Steam her dá koupit ještě dost dalších věcí. Vydělání coinů na hry sice dá určitou práci, ale můžete si za ně koupit dost zajímavé hry (nečekejte GTA V, Witchera 3 a podobné nové pecky, co na Steamu stojí desítky €, spíš nějaké zajímavé starší / indie tituly).
Obrázek - Tremorgames shop
Mám odsud asi 15 pro mě docela zábavných her, takže Tremorgames rozhodně doporučuji. Rád bych ale upozornil na nutnost být opatrný při vybírání offerů a v žádném případě nedoporučuji používat skutečný mail (neuvěřitelný spam od všeho možného), sám mám 3 maily na Tremor, protože se někdy stane, že můžete dostat za registraci na stejnou stránku coiny od víc společností.
Jako malou drobnost má Tremor na svém fóru sekci Tremor Beggars, kde můžete napsat třeba nějaký zajímavý příběh a máte určitou šanci, že vám dají hru podle vašeho výběru. Je to sice prkotinka (na druhou stranu, pokud nejsou finance, tak se může hodit), ale taky už odtamtud něco mám.

5) Služby typu Claimony a Playfire
Tyto stránky vás odměňují za hraní určitých her na Steamu a plnění achievementů, ale každá jiným způsobem.
Playfire patří pod obchod Greenmangaming, přihlašujete se tedy GMG účtem. Můžete zde plnit úkoly – převážně plnění zadaných achievementů v Playfirem určených hrách, za což dostáváte GMG kredit. Pokud už achievementy máte hotové, tak máte bohužel smůlu. Celý systém je převážně o náhodě – nemusíte danou hru mít, nebo už můžete mít achievementy splněné). Za celou dobu se mi zde podařilo dokončit asi 4 úkoly a koupil jsem dvě hry, takže se vložené úsilí moc nevyplatí, ledaže byste měli opravdu rozsáhlou knihovnu.
Obrázek - Playfire
Claimony vypadá mnohem zajímavěji. Jedná se o novou službu, která vás odměňuje za plnění libovolných achievementů v téměř všech hrách. V obchodě se dají koupit i různé poukazy. Službu jsem začal používat teprve nedávno, takže zatím moc dojmů říct nemůžu, ale rozhodně nic nedáte za to, když se přihlásíte a necháte body, aby bez navštěvování stránky nabíhaly. Potřebujete ale referal kód od jiného uživatele.
Obrázek - Claimony

6) Giveawaye od vydavatelů bundlů
Vydavatelé bundlů někdy na několik dní umožní komukoli, aby si zadarmo vzal kopii určité indie hry. Hry jsou pak ale roky bezcenné a nedají se použít například na vytváření GA na SteamGifts. Takové akce často dělá například Indiegala.
Obrázek - příklad Indiegala giveaway
LazyGuysBundle dělá jednou za čas přes gleam.io soutěže o svoje nové bundly.

7) Steam a FB skupiny
Herní skupiny na FB nebo na Steamu vás mohou jednak upozornit na aktuální akce (třeba bod 6)) a mohou samy pořádat soutěže (skupinové GA na SteamGifts, přes gleam.io atd.). Chce to jen dát pozor na skupiny, jejich majitelé žijí z toho, že udělají GA o CS:GO nůž o hodnotě 150€, ale abyste mohli vstoupit, musíte zaplatit například pěti libovolnými kartičkami. Zdá se to fajn, ale on si tím nehorázně snadně vydělá, protože lidé dohromady zaplatí mnohem více.

Doufám, že článek někomu pomohl a navnadil ho k rozšiřování své Steam knihovny. Děkuji za přečtení.
Naposledy upravil(a) second32 dne 24 říj 2015 18:42, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
lubos123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1277
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod lubos123 » 24 říj 2015 14:55

Super článek , nepošleš mi prosím refferal link k Claiminy :D díky


Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod PC-HELP_robot » 25 říj 2015 01:11

Děkujeme za vydařený článek :-)

Uživatelský avatar
Simroth
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2090
Registrován: únor 13
Bydliště: Ostrov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod Simroth » 25 říj 2015 01:32

Výborný článek ! :thumbup: (Nepošleš mi taky ten link ? :D )
CPU - Intel Core i7-9700K + Noctua NH-D14
MB - MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
RAM - HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz
GPU - GeForce GTX 1070 GAMING X 8G
PSU - EVGA 650 GQ Power Supply
CASE - Fractal Design Define C TG

Uživatelský avatar
midder
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: říjen 11
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod midder » 25 říj 2015 04:36

A nebo sledovat můj Facebook, kde se objevují Steam klíče zadarmo pro všechny. Pokud zrovna nějaký giveaway je, já to často sleduji a proto si určitě každý přijde na pár her zadarmo :)

Každopádně díky za pár stránek o kterých jsem nevěděl. :thumbup:

Uživatelský avatar
second32
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod second32 » 25 říj 2015 07:14

Díky za schválení. Máš ho tam, Simroth. Pokud by ještě někdo chtěl referaly, můžete SZ.

//Máš ho tam taky.
Naposledy upravil(a) second32 dne 25 říj 2015 16:53, celkem upraveno 1 x.

spini11
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1125
Registrován: srpen 11
Bydliště: In PC case
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod spini11 » 25 říj 2015 15:38

Super článek ! Mohl bych poprosit také o link do SZ ? Děkuji :)
***** SZ nejsou soukromá poradna! Ptejte se na fóru, víc hlav, víc ví!*****(Blue Spirit)

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod Mirek1 » 25 říj 2015 21:39

Na tom Gameminer, jsem taky.
Čirou náhodou, když vyhraju ruskou verzi, dostanu ji a bude omezena na ruštinu, nebo výhra propadne..? či vůbec, půjde aktivovat?

Uživatelský avatar
second32
Level 3
Level 3
Příspěvky: 542
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod second32 » 25 říj 2015 22:45

Pokud vyhraješ RU/CIS region restricted klíč / gift, tak ho normálně vyfasuješ a je na tobě co s tím uděláš. Na Steamu ale půjde aktivovat jen přes VPN a nemyslím si, že jedna hra stojí za to, koledovat si o průser. Můžeš jí třeba dát na SteamGifts jako giveaway nebo ji někde zkusit za něco vyměnit - ruské klíče mají ale zlomek ceny ROW.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod beather » 26 říj 2015 16:04

RU verze starých her nikdo nekontroluje... ale redeemovat RU BO3 by byl asi overkill no :-D

aj tak jsem přišel na metodu, jak aktivovat i nové hry z ruska aniž by na to Valve přišlo... takže tak
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

piki11
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak získat hry na Steam zdarma?

Příspěvekod piki11 » 27 říj 2015 16:50

Dobré odpoledne chtěl jsem se zeptat, jak mám získat ten invite code na gameminer.net ?
Děkuji za odpověď. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry a herní konzole (čl.)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host