TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 10 led 2010 12:16

jaojao: No proto :lol: Mě víc trápí spyware v Google Earth, konkrétně updatovací proces Google update, nemám rád, když se mi něco spouští samo a já to nepovolil. I když nespustím Google Earth a odstřelím tento proces (už jsem povypínal kde co), každý den se spustí ... Google je s respektováním uživatelů a jejich soukromí na štíru ...

DragStrip už se nenabízí, proto nelze sehnat nápovědu na Netu, uložil jsem si jí kdysi v IE 6.0 a někdy se zobrazí a někdy ne ... asi začnu archivovat zajímavé stránky Firefoxem převodem do PDF, ale musím se přiznat, že PDFka nemám rád. Čeština neexistuje, sice jsem se kdysi snažil sám tento prográmek počeštit, ale v mých pokusech se přepisoval i kód.

Podařilo se mi nyní otevřít nápovědu (nejdříve skočila chyba) v Průzkumníku (nevím proč) :lol:

Jinak ale nevím, co chceš dlouho v DragStripu studovat, zas tak rozsáhlé to není:
=> pravé myšítko na panel, menu:
- File = soubor, snad jasné, manipulace s uložením nastavení DragStripu, soubor *.dst (New, Open, Save, Save As..., Close)
- Edit = úpravy (Cut, Copy, Paste, Delete), většinou stejně přetahuji (musí být povoleno v nastavení, v mojí konfiguraci ano)
- další položka je zobrazena jenom nad ikonou, název ikony = různá manipulace s ikonou, dle typu
- Button Styles = styl (forma, podoba) tlačítka
- Icon Styles = styl ikon
- Strip Styles = styl panelu, nešahat! změní celé nastavení a těžko ho dáte zpět!
- Clean Up = typ seřazení ikon
- Pages = záložka, stránka (nová, smazání, doleva, doprava)
- Page Properties... = nastavení, vlastnosti záložek (stránek v panelu) = jméno, barvy, obrázek na pozadí ...
- Strip Properties... = nastavení celého panelu Drag Strip



DragStrip:

DragStrip 3.6 for Windows Tips and Tricks
■ You can get to the DragStrip menu bar by clicking on the downward facing triangle in the tabs bar, or just right click anywhere in the strip window.
■ Hold down Alt and Control together while clicking and dragging anywhere in a DragStrip window to drag the window. This is how you can drag a window even if the title bar is hidden.
■ Enabling "Show tool tips" pops up a little window over items when the cursor sits there for a little while. This is a great way of finding out which folder you are over if the status bar is hidden, since folders often look alike. Tool tips work when you are dragging too.
■ If you really like the way a strip that you have created looks, create a new strip style based on it and name it "Default" (without the quotes). Then whenever you create a new strip, it will have the same properties and colors.
■ The arrow keys also work for navigating around the buttons on strips. Hitting the enter key opens the current selection.
■ Typing the Tab key will switch to the next page on the frontmost strip. If the current page is the last page, it will go to the first page. Typing Shift-Tab will go to the previous page.
■ You can delete items from a strip several ways. Shift click to select the item, the hit the Delete key. You can also select multiple items and delete them all this way. You can also just right click an item and choose Delete from under the Edit menu.
■ You can make one of the pages on your strip show all of the open windows on your system by turning on "Display task window buttons" in Page Properties.
■ Most operations that can be performed on a single button, can also be performed on a selection of buttons.
■ Alt clicking a file item reveals that item in a browser window. Shift clicking a button selects it.
■ You can drag files from a browser window and drop them on an application on your strip to have that application open the files you dropped.
■ DragStrip windows can be placed anywhere, but it is really handy to have a strip with Always on top and Auto hide on, Show Titlebar and Show Status off, and right at the edge of the screen. Then you can get to your shortcuts easily without taking up a lot of screen space.
If you have a task buttons page set up, you can close an application's window by deleting the button with the window's name and icon on it.
■ You can add your favorite web site addresses to your strips by either dragging a link to an empty button or by choosing "URL Button" from the Add menu.
■ If you have a task buttons page set up and you want to drag a file into an applications window, but you can't see the window, just drag it over the task button and wait a bit, the window will pop to the front
■ You can drag files from a browser window and drop them on a folder or disk icon on your strip to have those files copied to the folder.
■ The Variable icon style lets you choose how tall and how wide the button is, as you resize it, the icon position and size will automatically adjust its position.
■ You can reorder pages by choosing "Shift current page left" or "Shift current page right" from the pages menu.
■ If you prefer double clicking to open the button items, you can configure DragStrip to do that in the Other panel of the Strip Properties window
■ You can click and hold on a folder icon and it will pop up a hierarchical list of the contents of the folder. Choose an item to open it. To open a folder, choose the item with the same name as the folder a the top of its submenu
■ When dragging an item to a strip, if you drag over one of the tabs, the strip will switch to that page.
■ If you drag a file or folder item from a strip to an explorer window, it will create a shortcut to that item in the explorer window.
■ Registering DragStrip gives you helps support shareware and entitles you to an incredible sense of well-being. You can register at Kagi or you can do a secure registration here.
Naposledy upravil(a) X dne 10 led 2010 19:25, celkem upraveno 3 x.

Reklama
Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod jaojao » 10 led 2010 12:44

:D , už jsem taky přišel na to si dobrý jednoduchý starší verze ledasčeho zálohovat a ukládat, v těch novějších či aktualizovaných aktualizací se jeden pak postupně utápí .. (mimo jiné s googlem v tomto směru jsem taky na nože :lol: )

Posbírám co se posbírat dá a zkusím to dát do kupy, vypadá to zatím dobře, (před chvílí jak jsem se tím probíral a různě zkoušel i projížděl PC, zkoušel jsem funkčnost všech zástupců, tak jsem objevil bordel v řadičích, už je to OK, přišel jsem na to náhodou přes 120% alcohol :smile: )

Dík jdu pokračovat začnu překladem té "turečtiny" :lol:
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 10 led 2010 12:58

O příspěvek výše jsem doplnil stručný význam menu, jinak vše přidávám do popisu Drag Stripu v mém vláknu: Zajímavý software! Já ikony do DragStripu přetahuji z plochy, nejdříve nechám odeslat na plochu ze Startu, pokud už na ploše není, přetáhnu do DragStripu, na ploše smažu ... pár vyjímek v ikonách ovšem existuje, z paměti ikony Office a ACDSee ... musí se přetáhnout ze Startu, ale účtu All Users, takže musíš jít Průzkumníkem do C:\Documents and Settings a projít složky ... Jinak si co nejdříve ulož nastavení, vřele ti doporučuji 2x kliknout na mou zálohu (*.dst) a z ní si vyházet a přidat své ikony, také můžeš poštělovat nastavení, nemusíš jít od základu, dá to hodně práce (bez mého *.dst). A ukládat občas nastavení, při tvrdém restartu se změny neuloží a budeš je muset dělat znovu.

Někomu chybí v DragStripu průhlednost a novější efekty, já zase průhlednost při práci zuřivě vypínám :lol:

Starší verze skladuji, protože někdy jsou lepší než nové (u DragStripu neplatí), na novější verze nejsou třeba češtiny, nebo jiné věci ...

DragStrip je parádní při nové čisté instalaci OS. Vidíš co máš všechno ještě nainstalovat (při nenainstalování je obecná ikona) a v jaké osvědčené verzi (přejmenovávej si ikony). Při nové instalaci nemusíš tahat ikonu znovu, stačí na ní najet, jako bys jí chtěl přejmenovat a dát pouze OK, ona se obnoví.

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod jaojao » 10 led 2010 15:28

No jo tak už jsem doma :smile: , jsme se s tím chvilku mordoval, nemoh jsem přijít na to jak tam dostat tu cestu po smazání z plochy :lol:
Díval jsem se na ten tvůj obsah super - ty jsi "ďábel", muselo to dát dobrou hoknu :smile: to sis teda máknul, ty brďo. :smile:

No já toho mám taky požehnaně a navíc do dětské sekce mraky :D
(Musím si dát voraz, než padnu, dělal jsem ještě nějaký překlad k tomu z pdf... :lol: )

A DÍKY ušetřilo mi to hromadu práce!
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 10 led 2010 16:16

Tak musíš počítat, že moje ikony DragStripu (obsah) jsou piplané už 8 let. Uložíš si *.dst a v nově nainstalovaném OS už máš hotovo. Stejně jako si piplám své oblíbené (nyní je používám i z Firefoxu, a to si je pomalu duplikuju i do Fast Dialu) už 10 let, co používám PC ...

P.S.: Cesta se nezadává, je automatická ... jedině kde se zadává, jsou DOSovské aplikace či nějaké vyjímky.

P.S.S.: Jo, když najedeš na hranu panelu myší, tak si můžeš panel libovolně smrsknout nebo natáhnout. Používám ho pro rozlišení 1280x1024, při menším z mého nastavení nemusíš vidět celou plochu panelu. Pro kontrolu mám na výšku: 4 pole a na délku: 16 polí pro ikony ...

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod jaojao » 10 led 2010 18:34

Jo už jsem tam toho nasázel, přitom hodně jsem toho tvého použil, ano jen přehazuju nějaké aktuálnější verze, ale ono to spouštělo i tak.

Jak to uložím na to dst, zatím jen průběžně ukládám, a teď jsem si to radši uložil i jako dst...jistota je kulomet, a jak píšeš pro případnou reinstalačku se to bude hodit.
Je to super, přetvářím to k obrazu svému :D , navíc mám stejné rozlišení takže np.

Zatím čus, jdu zase makat :lol:
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 10 led 2010 22:55

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) Update Scanner: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3362

Plug-in Update Scanner - jak říká autor: "Kontroluje aktualizace webových stránek. Užitečné pro stránky neposkytující Atom nebo RSS kanál."

Možnosti:
* Zvolit jak často bude každá stránka prohledána
* Změny na stránce budou automaticky zvýrazněny
* Menší změny mohou být ignorovány
* Plná lokalizovatelnost

Ikona v systray - žádná změna, kliknutím na ikonu se otevře Sidebar
Obrázek

Ikona v systray - změna
Obrázek

Ikona do Sidebaru nebo nástrojové lišty
Obrázek

Spuštění z nástrojové ikony/Sidebar
Obrázek

Detail:
1. ikona = nová položka (zadání nové stránky na hlídání změn)
2. ikona = zobrazit všechny změněné stránky v nových panelech
3. ikona = označit všechny za navštívené
4. ikona = odstranit
5. ikona = nastavení
6. ikona = nápověda
7. položka = Prohledat = prohledá hlídané stránky na změny

Obrázek

Vyskakovací okno s upozorněním (i zvukovým) u ikony ve stavové liště
Obrázek

Změněné stránky jsou zvýrazněny tučným písmem, kliknutím se na ně dostaneme
Obrázek

Změněná stránka, změny zvýrazněny
Obrázek

Stránky se do hlídání zadávají buď 1. ikonou, nebo z kontextového menu zvolené stránky (pravé myšítko na stránce)
Obrázek

Objeví se předvolby pro hlídání
Obrázek

První položka v Sidebaru (stránka) je domácí stránka, pokud není česky, přepnete jazyk na češtinu, obsahuje velmi podrobný návod v češtině (a dalších jazycích) i s obrázky
Obrázek

Nastavení - Oznámení
Obrázek

Nastavení - Prohledávání
Obrázek

Nastavení - Postranní lišta (Sidebar)
Obrázek

Uživatelský avatar
Teedok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 554
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Jablonec nad nisou
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod Teedok » 18 led 2010 18:28

Tak asi po 2 týdnech se mi můj problém opět vrací (při zavření a znovu otevření firfox se mi nenačtou panely co byly otevřeny). Šel jsem do Nástroje -> Možnosti -> a tam mám zaškrtnuto při startu aplikace firefox zobrazit domovskou stránku, tak jsem si to přehodil na ty panely z minula, ale jakmile mozillu restnu tak se mi to samo hodí z5 na domovskou stránku.

To je první problém a druhý je, že když dám například zde na fóru odpovědět, tak mě tro hodí do dalšího panelu.

Nevíte někdo jak to přenastavit, tak aby se to samo napřehazovalo???
Freerapid 4ever

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 18 led 2010 20:13

Všechno najdeš v nastavení, například bod 2) Tab Mix Plus a podobně ... chce to jen projít. Záleží co máš za plug-iny a řádně je nastavit.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 21 led 2010 21:44

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) Big New Tab Button: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/11832

Plug-in Big New Tab Button rozšíří tlačítko na tab liště pro novou stránku (tab) po celé prázdné délce (bez tabů). Funguje jen na tlačítko, pokud ho máte zobrazené (vpravo) za posledním tabem (stránkou).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tlačítko musí být zobrazované za posledním tabem, pokud používáte doplněk Tab Mix Plus, tak si to můžete nastavit zde
Obrázek

Uživatelský avatar
esix
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod esix » 23 led 2010 02:31

Switch Themes


Stahuj tu: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/61769

Plugin ktorý vám zmení tému Firefoxu bez reštartu prehliadača. Pre tých ktorý radi experimentujú a často skúšajú nove témy sa to určite zíde. Plugin nevytvára žiadnu ikonu.
Naposledy upravil(a) esix dne 23 led 2010 05:21, celkem upraveno 1 x.
^__^
(00)\\_______
(._.)\\_______)\\/\\
____||______||___

Uživatelský avatar
esix
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod esix » 23 led 2010 03:20

ObrázekCharacter Palette

Stahuj tu:
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/60146


Maly toolbar sluziaci na "rychle" zadavanie specialnych znakov/pismen. Moznost pridavat, upravovat podla potreby.
:wink:
Obrázek


Obrázek SmartClick

Stahuj tu: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/52309

Plugin ktory sa hodi hlavne ludom ktory nemaju prostredne tlacitko na myske(koliesko) pomocou ktoreho sa da otvorit link na novej karte. Tuto funkciu za prostredne tlacitko prebera pomocou tohoto pluginu na seba dlhsie podrzanie laveho tlacitka na myske. Moznost nastavit dlzku stlacenia sluziaciu na otvorenie linku si mozeme nastavit (bohuzial plugin nema GUI) v about:config Riadok: extensions.smartclick.click_duration(ms)
^__^
(00)\\_______
(._.)\\_______)\\/\\
____||______||___


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti