Podkladový obrázek plochy Vyřešeno

Moderátor: Mods_senior

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podkladový obrázek plochy

Příspěvekod Luboš » 12 bře 2007 07:59

Nastavení defaultního obrázku plochy při vytvoření nového účtu.

Vím, že tato informace bude pro většinu lidí nezajímavá, ale bude možná dobrým vodítkem pro administrátory sítě nebo techniky provádějící klonování systémových oddílů. Dlouho jsem nad tím bádal, až se mi to nakonec podařilo, takže se chci podělit o tuto informaci s ostatními.

Nejprve však malý úvod.
Představte si situaci, že pracujete v podniku a jedním z vašich úkolů je i servis operačního systému na počítačích. Je mnoho počítačů, u kterých se střídá více lidí (např. u vícesměnného provozu), a tak každý uživatel má na PC svůj účet, svůj profil. Pokud se na PC přihlásí uživatel, který ještě nikdy předtím přihlášen nebyl, tak WindowsXP Pro provedou standardní procedury pro vytvoření nového účtu. Znamená to vytvoření adresářové struktury pod adresářem ...\Documents and Settings\ a struktury v registrech. Z celé této činnosti mě však v poslední době zajímala pouze jedna část: jak nastavit podkladový obrázek plochy tak, aby se po prvotním přihlášení nového uživatele nastavil tento obrázek na můj, předem uložený do obrazu (image) oddílu. Standardně je tento obrázek někde uložen a někde také je informace o umístění tohoto obrázku. Pátral jsem po tom dlouho, protože jsem potřeboval nastavit jiný (firemní) obrázek tak, aby se nastavil hned po prvotním přihlášení nového uživatele.

Řešení.
Standardně se tyto obrázky ukládají do adresáře Windows (v registrech značeno jako %SystemRoot%\) a informace o tomto obrázku plochy se nachází v registrech v tomto klíči:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop\ v klíči Wallpaper (typu řetězec REG_SZ), kde je uložena cesta k tomuto souboru ve tvaru %SystemRoot%\obrazek.bmp

Dále je třeba změnit také tyto klíče:
HKEY_USERS\S-1-5-21-1558128742-133389963-928725530-30511\Control Panel\Desktop\Wallpaper
a
HKEY_USERS\S-1-5-21-1558128742-133389963-928725530-30511\Software\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\General\BackupWallpaper a také Wallpaper

Když tedy potřebujete změnit tento obrázek, tak ho v tomto klíči nastavíte dle vašich požadavků, protože při vytváření nového profilu se hodnoty HKEY_USERS\.DEFAULT překopírují do HKEY_CURRENT_USER nového uživatele. A je to.

//Ltb: přidáno do PC-HELP rozcestníku
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Reklama
Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hmm Hmm

Příspěvekod Regulus » 15 dub 2007 20:14

Není mi sice jasné, čeho tím dosáhneš, protože první věcí, kterou se noví uživatelé počítače naučí měnit-je právě pozadí/tapeta :lol:
Ale když už jsme u toho, mně by zajímalo, kde je uložený obrázek (logo) Woken, když bootují.
Jistě, jsou programy, které to umí měnit za tebe, ale z vrozené PARAnoJe jim nevěřím! 8)

Uživatelský avatar
petr.s
Level 2
Level 2
Příspěvky: 233
Registrován: únor 07
Bydliště: praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod petr.s » 15 dub 2007 20:28

nevim jestli ti to nějak pomůže ale tady máš hodně stručně napsaný článek o tom http://hps.mallat.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2004052001
Notebook : HP Pavilion dv6000 2x512MB DDR2, Procesor Intel Celeron M420 1,61 GHZ, 100 GB HDD, Mobile Intel(R) 945GM Express Chipset, Windows MC Edition SP2
:alian:

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Hmm Hmm  Vyřešeno

Příspěvekod Damned » 15 dub 2007 22:50

Regulus píše:Není mi sice jasné, čeho tím dosáhneš, protože první věcí, kterou se noví uživatelé počítače naučí měnit-je právě pozadí/tapeta :lol:
Ale když už jsme u toho, mně by zajímalo, kde je uložený obrázek (logo) Woken, když bootují.
Jistě, jsou programy, které to umí měnit za tebe, ale z vrozené PARAnoJe jim nevěřím! 8)


Ruční popis poměrně složitý je i zde: http://www.themexp.org/ "how to install"
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host