Ahoj, dnes jsem přešel na Windows 11 a na desítkách jsem používal jednu dosovou aplikaci pomocí DosBoxu. Tady na 11-kách to ne a ne rozejít.
DosBox jako takový funguje, ale ty data ne. Bude nejspíš chyby v cestě načítání. Prosím někoho kdo mi to pomůže zprovoznit a předem velmi děkuji za Váš čas.
DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Moderátoři: Pic, Mods_senior
-
Minapark
- Level 3

- Příspěvky: 648
- Registrován: 02 říj 2011 22:45
- Bydliště: Praha
DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
"Důvěra nevinného, je lhářův nejmocnější nástroj."
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Jedna tajemná dosová aplikace. Možná ve W10 měla složka s daty přidělené vyšši právnění.
-
Minapark
- Level 3

- Příspěvky: 648
- Registrován: 02 říj 2011 22:45
- Bydliště: Praha
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Nevím jaké vyšší oprávnění. Ono to problikne a nic. Kdysi jsem to řešil a někdo mi napal cestu a ono to fungovalo. Ta cesta (asi) ted nefunguje. On to není jeden soubor ale několik souborů. Mám v tom asi 150 registrací s informacemi včetně hesel.
Ještě mě napadlo, spouštěl jsem to přez Saindbox a ted ho tam nemám. Byl v antiviru a nechci ho tam zbytečně cpát (ale nejspíš budu muset).
Ještě mě napadlo, spouštěl jsem to přez Saindbox a ted ho tam nemám. Byl v antiviru a nechci ho tam zbytečně cpát (ale nejspíš budu muset).
"Důvěra nevinného, je lhářův nejmocnější nástroj."
-
petr22
- Guru Level 15

- Příspěvky: 55314
- Registrován: 06 úno 2012 10:27
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Problikne a nic - je treba to spoustet z prikazove radky a podivat se co to pise.
Je treba si vzpomenout, jak se spoustely programy pred rokem 1995.
Je treba si vzpomenout, jak se spoustely programy pred rokem 1995.
-
faraon
- Master Level 8.5

- Příspěvky: 7424
- Registrován: 23 pro 2010 09:23
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Problikne ti chybové hlášení, co tam stojí?
Spustí se ten DOSBox vůbec, kde je nainstalovaný?
Jakým způsobem v něm spouštíš ten program?
Spustí se ten DOSBox vůbec, kde je nainstalovaný?
Jakým způsobem v něm spouštíš ten program?
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!
(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
-
petrmet
- Level 3

- Příspěvky: 459
- Registrován: 21 led 2015 19:40
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Bylo by dobré napsat, v jaké složce je nainstalovaný DOSBox, v jaké složce je nakopírovaný ten DOS program a kde jsou uloženy ty požadovaná data. Pak se dá poradit. Mám tady několik programů více než 30 let starých psaných v dosovském Foxpro a fungují.
-
zeus
- Elite Level 10.5

- Příspěvky: 11182
- Registrován: 16 úno 2012 10:56
- Bydliště: Pankrac
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
No vetsina mela batky s kratkym nazvem v ceste a lenosi si vybirali z menu ve Volkovovipetr22 píše:Je treba si vzpomenout, jak se spoustely programy pred rokem 1995.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Poud chceš pomoc, musíš to popsat i s nazvy softwéru, jak vypadá spouštěcí soubor a cesta, připadně přípona souboru, ktetý chceš otevřít.
Nepoužíval jsi datový trezor v Kaspersky Total Security?
Nepoužíval jsi datový trezor v Kaspersky Total Security?
-
Minapark
- Level 3

- Příspěvky: 648
- Registrován: 02 říj 2011 22:45
- Bydliště: Praha
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Moc informací jsem vám nedal, to je fakt. A když vidím kolik jich je potřeba.... Asi takhle: Pomoc chci!
Sandbox byl z 360 Total Security. Nainstaloval jsem ho. Použil zálohovanou složku, na místo kde původně byla a on se to opravdu spustilo. Takže k datům se teď dostanu, paráda.
Ale jak jsem již psal, že pomoc chci, tak bych měl zájem, aby se to spouštelo bez toho Sandboxu.
A původní složení dat je z FoxPro.
Posílám odkaz (bez hesla) na video, je tam vidět z čeho jsou data, a spouštění z dvou DoxBoxů (každý jiný) normálně a se Sandboxem. Snad to pomuže.
https://www.uschovna.cz/zasilka/UF8P3TKXN9IMLXM7-4C8/
Sandbox byl z 360 Total Security. Nainstaloval jsem ho. Použil zálohovanou složku, na místo kde původně byla a on se to opravdu spustilo. Takže k datům se teď dostanu, paráda.
Ale jak jsem již psal, že pomoc chci, tak bych měl zájem, aby se to spouštelo bez toho Sandboxu.
A původní složení dat je z FoxPro.
Posílám odkaz (bez hesla) na video, je tam vidět z čeho jsou data, a spouštění z dvou DoxBoxů (každý jiný) normálně a se Sandboxem. Snad to pomuže.
https://www.uschovna.cz/zasilka/UF8P3TKXN9IMLXM7-4C8/
"Důvěra nevinného, je lhářův nejmocnější nástroj."
-
zeus
- Elite Level 10.5

- Příspěvky: 11182
- Registrován: 16 úno 2012 10:56
- Bydliště: Pankrac
Re: DOS BOX a nejdou oteřít jistá data.
Nebylo by lepsi se naucit pouzivat nejakeho normalniho spravce hesel?
Patricne prikazy tam vidis v casech 0:40 a 1:09, takze neni problem si spousteci davku pro DOSBox pripadne znovu vytvorit, kdyz se ti nepovede ji ze Sandboxu zkopirovat.
Patricne prikazy tam vidis v casech 0:40 a 1:09, takze neni problem si spousteci davku pro DOSBox pripadne znovu vytvorit, kdyz se ti nepovede ji ze Sandboxu zkopirovat.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 0 Odpovědi
- 64922 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od L.L
