Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Odpovědět
TheRefik
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: 14 úno 2013 18:17
Bydliště: ToBysChtělVědět,Viď?

Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od TheRefik »

Dobrý den, hledám ovladače pro kartu Ati Radeon X600 pro Ubuntu/Linux 32bit, případně jak to nainstalovat, něco jsem našel, ale vůbec to nefungovalo. Děkuji předem za odpovědi. :-)
Fantomas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: 24 říj 2012 19:45

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od Fantomas »

ahoj, zkus stáhnout z těchto stránek: http://support.amd.com/us/gpudownload/l ... linux.aspx

a postupovat podle návodu na konci stránky zde: http://www2.ati.com/drivers/linux/linux ... tml#170103
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55065
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od petr22 »

Zaklad je nepouzivat takovou verzi Ubuntu, ktera neni podporovana nejnovejsim ovladacem grafiky (coz v pripade nepodporovanych starych grafickych karet rozhodne neni nejnovejsi ovladac!)

V ruznych verzich Ubuntu je to prekopane tak, ze automaticka instalace proste nefunguje a instalovat manualne nekolik hodin neco co je v kazde verzi Windows otazka dvou kliku je opruz. A pokud ovladac proste neni, tak neni.

Ten navod co tam maji je asi tak 8 let stary, ale obecne by to tak melo fungovat. Potiz je pouze v tom, ze ten ovladac nejspis neexistuje.
Terika1976
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 srp 2013 10:03

Ubunru 12.04

Příspěvek od Terika1976 »

PROSÍIIIM.....asi ovládače alebo čo :) mam netbook od telekomu a vôbec mi nejdu prehrávat pesničky na youtobe ani niektoré hry ..skúšala som adobe flash player a nechce mi ho spustit že nemám ovladače ..furt mi vypisuje že zadajte čim sa ma program spustit ..take niečo
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 835
Registrován: 19 led 2011 22:20

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od Hoff »

Vždyť jsi to začala řešit tady:
viewtopic.php?f=39&t=114914
jsedy7
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30 zář 2013 12:01

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od jsedy7 »

Tady úspěšná a mnou ověřená instalačka pro Catalyst. (http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide)
Funguje, jen se ti bude hodit angličtina popř. translator od googlu :P
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55065
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od petr22 »

Problem toho Catalyst ovladace je ten, ze mu nebude fungovat (Radeon X600). Je potreba sledovat, jestli podpora historickych karet nebyla z ovladace vypustena.

Jedina moznost je open source ATI ovladac.
jsedy7
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30 zář 2013 12:01

Re: Ubuntu 13.04 hledání ovladače GK.

Příspěvek od jsedy7 »

Open Source ATI ovladač osobně nedoporučuju. Já na svém notebooku, při využití svobodného driveru mám potíže s chlazením a to tak, že notebook se od grafické karty velice přehřívá. Netuším na jakém principu to funguje, ale s tímto se opravdu potýkám. Avšak v případě driveru od Catalystu problém není.

Pokud jde o historickou kartu, tak buď starší distribuci nebo jádro...
A nebo zvolit vhodnou distribuci pro starší (zastaralé) počítače. Tam by ta podpora ovladačů mohla být.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hledání ve WIn11 se chová divně
    od Speed_dead » » v Windows 11, 10, 8...
    0 Odpovědi
    6318 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Speed_dead
  • Hladam ovladace na Acer REVO M1-601 win10
    od antikpp » » v Problémy s hardwarem
    14 Odpovědi
    6695 Zobrazení
    Poslední příspěvek od antikpp
  • Windows Update automaticky přepisuje ovladače grafiky.
    od kellne » » v Windows 11, 10, 8...
    9 Odpovědi
    7309 Zobrazení
    Poslední příspěvek od kecalek

Zpět na „LiNuX a ostatní alternativní OS“