Excel Databaze

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Odpovědět
logan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: 06 zář 2011 11:42

Excel Databaze

Příspěvek od logan »

připravte si v Excelu tabulku, která bude sloužit jako zdroj informací o studentech. Do tabulky zaznamenejte pro každého studenta jméno, příjmení, studentské číslo, ročník, fakultu, e-mailovou adresu a pohlaví;
otevřete si nový dokument ve wordu a sestavte v něm dokument, který by mohl sloužit například jako certifikát pro studenty předmětu TTDNP.

Dokument bude obsahovat oslovení a ve vhodně formulovaném textu budou použity informace o studentovi. Text dále doplňte například grafickým objektem atp.
V oslovení studenta využijte vložení Pravidla pro vložení správného tvaru oslovení pro muže/ženu - vážená paní/vážený pan (podmínka: pokud...pak...jinak), aby se shodovala s danou konkrétní osobou.

Dokument bude obsahovat informace jako datum, název instituce, která potvrzení vydává, jméno autora apod.
zvolte rozložení stránky na výšku/na šírku
dokument slučte do jednoho souboru, ten uložte a odevzdejte spolu s excelovskou databází a výchozím wordovským dokumentem v zip archivu.


Domaci ukol akorat nevim co je tim mysleno. dekuji za kazdou radu.
guest

Re: Excel Databaze

Příspěvek od guest »

To je tam přece jasně napsáno. Máš vytvořit tabulku podle zadaných kritérií a následně
dokument slučte do jednoho souboru, ten uložte a odevzdejte spolu s excelovskou databází a výchozím wordovským dokumentem v zip archivu.
Mirdad69
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: 01 čer 2012 15:38

Re: Excel Databaze

Příspěvek od Mirdad69 »

Ve wordu se pak jedná o "hromadnou korespondenci" typ dopis, kdy se v kroku "vybrat příjemce" použije předtím vytvořený excelovský soubor a z něho se použijí určité položky.
logan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: 06 zář 2011 11:42

Re: Excel Databaze

Příspěvek od logan »

Dik tohle jsem potreboval vedet ne jak ten radce pred tebou :D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přechod z Excel 21 na Excel 24
    od Snekment » » v Kancelářské balíky
    2 Odpovědi
    14380 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Snekment
  • Pohoda a excel
    od brownwld » » v Kancelářské balíky
    1 Odpovědi
    7305 Zobrazení
    Poslední příspěvek od atari
  • Excel 2016 - vzorec kombinace podmínek
    od MK_Vs » » v Kancelářské balíky
    5 Odpovědi
    6093 Zobrazení
    Poslední příspěvek od lubo.
  • Tisk sloupců vedle sebe na A4 - Excel
    od atari » » v Kancelářské balíky
    5 Odpovědi
    5874 Zobrazení
    Poslední příspěvek od atari

Zpět na „Kancelářské balíky“