Odkazy na podobná témata Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Jan Pašek » 14 črc 2008 14:42

Byl by nápadíček pokud máte někdo chuť se jej ujmout je to vaše.
Máme tu na Fóru několik velmi podobných témat například okolo stahování z rapidshare.com a jiných jemu podobných souborových serverů.
Napadlo mě projít forum a jako první přízpěvek do vlákna zařadit odkazy na podobná témata zde na fóru.
Je to spousta práce a já i tak nezvládám takže pokud máte chuť a komunita nebude proti je to vaše.

PS: JUknu sem večer pokud nebude něco jasné upřesním.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Jan Pašek » 15 črc 2008 07:36

Jednak tophle posunu zas do top 15. Jednak nevidím žádné názory. Je na tom co mě napadlo něco nejasného nebo vám to připadá jako naprostá kravina? Nebo se jen ješte nenašel žádný dobrodinec, který by se toho ujmul?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod mmmartin » 15 črc 2008 09:09

Naprostá kravina to samozřejmě není, spíš bych hádal, že se do toho nikomu (včetně mne) nechce s ohledem na rozsah a časovou náročnost takového zásahu. A jedné věci trochu nerozumím: odkazy by byly "křížové", tj. pokud se stejnou tématikou zabývají vlákna A, B, C a D, bude na začátku vlákna A odkaz na vlákna B, C a d, na začátku B odkaz na A, C a D atd?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Jan Pašek » 15 črc 2008 09:49

Ano takhle byto mělo vypadat. Když to ale začnu rozebírat do hloubky. Rýsuje se práce pro několik dobrovolníků ne pro jednoho. A zdáse že je to takto dost neschůdné. Měním tedy svůj původní návrh - pojďme více třídit témata do dalších podfór.
Příklad:
Internet - Souborové servery (Rapid, Megaupload, Youtube a další) - vlákna s tímto tématem
Internet - Připojení sowtware - WiFi - vlákna s tímto tématem
Internet - Připojení sowtware - ADSL - vlákna s tímto tématem
a tak dále a tak podobně.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Tomina » 15 črc 2008 09:53

To nevypadá zle..otázka co na to řekne Admin..

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Ltb » 16 črc 2008 00:02

Ahoj Honzo, všichni,
díky za nový nápad a ostatním za reakce, já už jsem četl ten původní nápad a přemýšlel jsem, jak to ten Honza Pašek mohl asi myslet ;-) a jak bychom tohle mohli dělat. Nutno uznat, že tohle by bylo velice příjemné, otevřít příspěvek "A" a v něm mít odkaz na podobná témata B, C, D...bohužel, pro automatickou funkci bychom potřebovali nějaká klíčová slova, pomocí kterých by se jednotlivá témata na sebe mohla navazaovat. Žádný MOD podobného ražení jsem zatím neviděl a tak bohužel, tohle prozatím není možné zrealizovat. Slibuji ale, že pokud se nějaký MOD objeví, otestujeme ho a v případě kladného výsledku bychom ho nasadili.

Ohledně "rozsekání" témat na pod-témata jsem malinko skeptický. Osobně se obávám stavu, kdy se uživatelé budou ztrácet v množství různých pod-fór a budou nám vkládat témata poněkud ledabyle kamkoliv.. Stávající tématické rozdělení pc-helpu je jednoduché a záměrně ne zcela podrobné, aby se v něm orientoval každý. Nebo myslíte, že je čas na rozdělení hlavních témat ?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Jan Pašek » 16 črc 2008 09:09

Víš Ltb jak forum úspěšně roste využití funkce hledat může být pro některé oříšek. O dablování přízpěvků ani nehovořím. Ti co tu radí častěji určitě vědí kde jsou dotazy stále dokola. Vím máne FAQ kde mám také stále své resty. Prostě i když se hoši snažíte stále nemůžeme zodpovědně prohlásit že FAQ je hotové. Snaha je při zpětném vyhledávání co nejvíce strčit tazateli pod nos jím požadovanou odpověď. Samozřejmě pokud bych se měl proklikat 20-ti podfóry než se k takové odpovědi dostanu půjdu jinam kde to nemají tak složité.(I chlastat se má s Mírou. Tuhle Míra nebyl a dopad sem strašně. :D )

Pojďme tedy provést test za provozu:
Rozdělme prozatím na podfóra "Windows NT4, 9x, Me, 2000, XP, Vista.." na jednotlivé operační systémy s tím že bych přidal ještě "Linux" a "Ostatní" (MAC OS a p.) nechal bych to tak měsíc dva běžet uvidíme jak se v tom budou tazatelé orientovat admini ti následně řeknou jak je to se špatně zařazenými přízpěvky. Po zkušebním provozu v této sekci můžeme tuto úpravu zrušit nebo rozšířit.

Jak by to mělo vypadat lze vzít inspiraci třeba na http://site.rapidspool.cz/forum/?ref= kde jsou rovnou malými písmeny rovnou funkční odkazy do jednotlivých podfór. Tazateli tím ušetříš nejméně 2 kliknutí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Ltb » 17 črc 2008 13:06

Tak třeba Windows sekci rozšíříme o Windows VISTA, to ano - ale rozsekat ji na jednotlivé operační systémy? Nevím, nevím - jednalo by se o výrazný zásah do struktury fóra a popravdě stále nejsem přesvědčený o tom, že by to něčemu prospělo. Co ostatní? Domníváte se, že by se sekce ve fóru měly dále dělit?

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Owner » 17 črc 2008 13:17

No ,já bych byl jednoznačně pro , aby se to roztřídilo ,člověk by se v tom lépe orientoval a bylo by to rychlejší.
A pro systémy (win 98,Me a nižší) by se mohla vytvořit jednotná sekce Oldies :D .
Jinak jestli my se to zrealizovalo ,tak bych byl ochoten pomoci roztřídit příspěvky do sekcí. :wink:
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Koja » 17 črc 2008 13:41

Aby v tom nevznikl ještě větší zmatek .. spousta témat se hodí do různých sekcí, ještě když se rozdělí víc, tak se budou hodit do více sekcí.. už teď mají někteří problém to správně zařadit. Aby to nedopadlo tak, že bude "všude všechno" :D
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
Nodon
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 725
Registrován: březen 08
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Nodon » 17 črc 2008 14:32

Owner píše:No ,já bych byl jednoznačně pro , aby se to roztřídilo ,člověk by se v tom lépe orientoval a bylo by to rychlejší.
A pro systémy (win 98,Me a nižší) by se mohla vytvořit jednotná sekce Oldies :D .
Jinak jestli my se to zrealizovalo ,tak bych byl ochoten pomoci roztřídit příspěvky do sekcí. :wink:


Já teda taky souhlasím aby se to takhle rozdělilo ale nazev Oldies nevim nevim :lookround:

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkazy na podobná témata

Příspěvekod Elusive » 17 črc 2008 15:02

Nechal bych to tak, jak to je. Koja situaci popsal naprosto přesně. :smile:


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host