MB a verze RTX 5070 Ti

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Odpovědět
Shoother
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2025 09:32

MB a verze RTX 5070 Ti

Příspěvek od Shoother »

Ahoj, po přečtení fóra jsem tak nějak dospěl k této sestavě, ale pořád tápu ve výběru optimální desky a jakou verzi RTX 5070 Ti zvolit (ideální poměr cena/výkon). Rád bych Vás tedy požádal o radu (využití bude hraní a občasné modelování ve 3D). A případný tip na dodatečné ventilátory (bez RGB) a pastu na CPU.
Díky za rady
Uživatelský avatar
Alferi
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1218
Registrován: 17 dub 2020 21:05

Re: MB a verze RTX 5070 Ti

Příspěvek od Alferi »

RAM jsou ideální 6000MT/s, nejlépe CL30 (čím nižší tím lepší).

Grafika s touto spotřebou by měla mít velkorysé proporce chladiče, jeho tloušťka by měla být na tři sloty. Například něco takového:
https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rt ... 814009.htm / https://www.alza.cz/gainward-geforce-rt ... 905135.htm
Vlastnosti grafiky jdou případně poladit podvoltováním.

Ohledně základovky - jaké jsou nároky na integrovanou zvukovou kartu (pokud se používá externí zvukovka, tak netřeba řešit) a wifi/bluetooth?

Ventilátory vzít 140mm PWM, tady záleží na ochotě utrácet, pro orientaci: https://www.hwcooling.net/category/extr ... ntilatory/ Já spokojeně používám Noctua NF-P14s redux-1500 PWM, ale dobré jsou třeba beQuiet.
Shoother
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2025 09:32

Re: MB a verze RTX 5070 Ti

Příspěvek od Shoother »

Předně díky za odpověď.
RAMky určitě zvednu (vloudil se mi tam překlik).

Ta karta od Gigabytu se mi zamlouvala nejvíce z toho, co mají aktuálně skladem (ASUS TUF je pořád pekelně drahá...), takže bych šel do ní.

ohledně zvukovky žádné zvláštní nároky nemám, wifi a bluetooth by byly fajn, ale ne nutnost (v 95% stejně pojedu na kabel), koukal jsem na https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-b65 ... 907514.htm - chápu dobře, že má 2 M.2 sloty napojené přímo na CPU? (zvažuju druhý 1 TB disk pro systém a programy)

bedna má už 3 140ky v základu, zvažoval jsem o doplnění 4 https://www.alza.cz/arctic-p14-pro-pst-d13038896.htm (podle recenzí taky nevypadaly špatně)
Uživatelský avatar
Alferi
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1218
Registrován: 17 dub 2020 21:05

Re: MB a verze RTX 5070 Ti

Příspěvek od Alferi »

Ta deska je určitě OK, navíc je tam cashback.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Rady s výběrem hw a sestavením PC“