Ahoj, koupil jsem si novou mechanickou klávesnici a mám k ní pár dotazů (zbylé dva dotazy patří do jiných sekcí):
Po zapojení klávesnice a následném restartu PC mi klávesnice přestala fungovat správně (nahodilé připojování a odpojování, při kterém windows hlásil "Poslední připojené zařízení nefunguje správně", přitom však byla klávesnice stále napájená). Problém jsem nakonec identifikoval ve vadném USB-c to USB-A kabelu, který nebylo možné ohnout do ostřejšího úhlu, aniž by přestal spolupracovat s klávesnicí. (Lze USB-C kabely vůbec svazovat a ohýbat?) Klávesnici jsem propojil s PC kabelem od nabíječky mobilu, ale ten má poloviční délku a tak mě výhledově čeká koupení nového kabelu. Dokázal by mě někdo nasměrovat, jaký USB-C kabel mám ke klávesnici koupit? Mám pořídit datový kvůli signálům, které klávesnice posílá, nebo napájecí, nebo existuje nějaký univerzální? Mám shánět kabel s takovým tím "odstraňovačem šumu" (tlustý váleček na kabelu), který měl i původní kabel?
Jedná se o klávesnici Trust GXT 871.
BFU
výběr USB-c kabelu pro klávesnici
Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team
-
BeznyFrantaUzivatel
- nováček
- Příspěvky: 20
- Registrován: 06 srp 2025 09:05
Re: výběr USB-c kabelu pro klávesnici
Hledej kvalitní, opletený datový USB-C kabel s feritovým jádrem a máš po starostech.
Re: výběr USB-c kabelu pro klávesnici
A co záruka a reklamace?BeznyFrantaUzivatel píše:...koupil jsem si novou mechanickou klávesnici a ... Problém jsem nakonec identifikoval ve vadném USB-c to USB-A kabelu, který nebylo možné ohnout do ostřejšího úhlu, aniž by přestal spolupracovat s klávesnicí. ... Jedná se o klávesnici Trust GXT 871.
-
BeznyFrantaUzivatel
- nováček
- Příspěvky: 20
- Registrován: 06 srp 2025 09:05
Re: výběr USB-c kabelu pro klávesnici
Řekl jsem si, že když zbytek klávesnice (zatím) funguje, tak si koupím nový kvalitnější kabel podle sebe a nebudu muset nic řešit. Starý si schovám a kdyby se pokazilo ještě něco tak na reklamaci dám samozřejmě původní. Navíc jsem tak nějak předpokládal, že vyměněný/opravený kus by dostal stejně "kvalitní" kabel.
EDIT: Jestli je zbytek klávesnice podobně "kvalitní" jako dodávaný kabel, tak jsem se nakonec rozhodl tuto klávesnici vrátit a koupit jinou.
Pokračuji zde: viewtopic.php?f=40&t=229638&p=1792667#p1792667
Mety: Děkuji za doporučení a budu na něj pamatovat při nějakém příštím výběru.
EDIT: Jestli je zbytek klávesnice podobně "kvalitní" jako dodávaný kabel, tak jsem se nakonec rozhodl tuto klávesnici vrátit a koupit jinou.
Pokračuji zde: viewtopic.php?f=40&t=229638&p=1792667#p1792667
Mety: Děkuji za doporučení a budu na něj pamatovat při nějakém příštím výběru.
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 3 Odpovědi
- 5657 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od petr22
-
- 8 Odpovědi
- 4286 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od SGvagon
-
- 2 Odpovědi
- 4658 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od mmmartin
-
- 9 Odpovědi
- 6260 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od VojtouNerCZ
-
- 7 Odpovědi
- 5308 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od HelFix


