Nová taktika podvodníků

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 838
Registrován: 19 led 2011 22:20

Nová taktika podvodníků

Příspěvek od Hoff »

Takový spam jsem dnes dostal poprvé.
Všimněte si, že příloha není pdf, ale iso.
Snímek obrazovky pořízený 2019-09-04 11-38-41.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SmukoCZLvL2
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 23 črc 2019 18:59

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od SmukoCZLvL2 »

Stalo se mě taky
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55314
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od petr22 »

Windows standardne nezobrazuji zname prilohy, takze uzivatel vidi jen PDF.

Uzivatel klikne.

ISO se automaticky pripoji a spustu autorun.

V nem bych hledal nejakou neplechu.
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: 07 pro 2017 14:18
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od xbs »

v jedný větě sou gramatický chyby a taky si myslim že takhle by to DHL neřešilo, nehledě na to, dyš žádnou zásilku nečekám :-D
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55314
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od petr22 »

Jedne veci bych ale veril - ze DHL (a jeho dcerinne firmy) neni schopno najit nebo ztratilo adresu :-)

To se pri zasilkach ze zahranici deje celkem casto.
d1amond
člen HW spec týmu
Příspěvky: 16120
Registrován: 26 kvě 2008 10:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od d1amond »

Tak to rozbal, ať víme víc :thumbup:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?
SmukoCZLvL2
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 23 črc 2019 18:59

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od SmukoCZLvL2 »

Jo! Rozbal to, natoč to a hoď na youtube
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5665
Registrován: 31 srp 2019 10:59
Bydliště: Brno

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od gogo1963 »

to už by nebylo zveřejnitelné :D
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 838
Registrován: 19 led 2011 22:20

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od Hoff »

Je tam soubor exe.
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7424
Registrován: 23 pro 2010 09:23

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od faraon »

Ale to je hezké :D
Nemohl bys mi to ISO poslat? Tohle bych si docela rád prostudoval, protože s různými obrazy disků si hraji dost často.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 838
Registrován: 19 led 2011 22:20

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od Hoff »

Klidně ti ho pošlu, má asi 1,7 MB.
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7424
Registrován: 23 pro 2010 09:23

Re: Nová taktika podvodníků

Příspěvek od faraon »

Tak kdyžtak SZ, jestli se vejde do přílohy, případně odkaz na uložto, ale tam radši neveřejně, ať si to někdo nestáhne a nespustí omylem.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová GPU
    od jayden » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8 Odpovědi
    12546 Zobrazení
    Poslední příspěvek od šulda
  • Nová GPU
    od nakatomi » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10 Odpovědi
    29893 Zobrazení
    Poslední příspěvek od falco_dee
  • nová židle
    od Arnold91 » » v Vše ostatní (Off topic)
    7 Odpovědi
    21712 Zobrazení
    Poslední příspěvek od falco_dee
  • Nová deska AM4
    od jayden » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5 Odpovědi
    15666 Zobrazení
    Poslední příspěvek od petr22
  • Nová PC sestava: 60-65 tisíc
    od viro86 » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    19 Odpovědi
    35049 Zobrazení
    Poslední příspěvek od WinDroid

Zpět na „Vše ostatní (bezp)“