MB ignoruje nové nastavení napětí v BIOS

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zamčeno
bwurm
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2014 10:30

MB ignoruje nové nastavení napětí v BIOS

Příspěvek od bwurm »

Zdravím, koupil jsem Phenom II X4 955 BE na desce GA-MA790xt (BIOS f8) a pustil jsem se do OC s pomocí AMD Overdrive.

Našel jsem nastavení spočívající ve změně frekvence CPU, frekvence NB a zvýšení CPU Voltage a NB VID Voltage.

Po otestování stability v AMD OD jsem program shodil, a při rebootu nastavil nové hodnoty frekvence a napětí natvrdo v BIOS.

Problém: Následně jsem zjistil nestabilitu PC i v mírně vyšší zátěži, a pomocí AMD OD a pak i HWINFO zjistil že si MB bere sice nové frekvence, ale už ne nová napětí ale používá default napětí. Proto ta nestabilita na vysokých frekvencích při default napětích.

MB zkrátka ignoruje nové nastavení napětí, ale nové frekvence použije.

Jediné co funguje dobře je mít stále nainstalovaný AMD OD a s novým nastavení napětí ("apply") zaškrtnout v Settings i volbu "Use setting when next boot" (tak nějak). Pak si MB nastaví po rebootu i nová napětí, a to i když AMD OD nespustím.

Když AMD OD odinstaluju, jede MB zase na default napetích bez ohledu na to co je v BIOSu zapsáno. Zdá se že AMD OD nějak přepisuje hodnoty které MB použije a má větší prioritu než tvrdé nastavení v BIOS.

Chci dosáhnout stavu, že si MB bude brát nastavení z BIOSu, a ne z nějakého softu na pozadí.

Máte někdo vysvětlení a/nebo radu ? Dík předem
Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Příspěvky: 2194
Registrován: 14 zář 2013 13:57
Bydliště: Brno

Re: MB ignoruje nové nastavení napětí v BIOS

Příspěvek od FlanK3r »

Mám takový dojem, že jsem měl ěncio pdoobného před lety na podobné desce. Ten BIOS F8 je jak starý? Pokud je jeden z prvotnějších, určitě bych ho updatoval. Tehdy s 790x-ud4 mi taky napasné hodnoty se neuložily, někdy se to však pvoedlo (třeba na potřetí :) ). Vyřešil to až novější BIOS.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd
bwurm
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2014 10:30

Re: MB ignoruje nové nastavení napětí v BIOS

Příspěvek od bwurm »

Ten BIOS by měl být poslední verze. Tak leda použít naopak starší.
Ještě jsem zjistil že dnes se nenačetly hodnoty napětí přesto že mám výše popsané nastavení AMD OD. Tak fakt už nevím co se děje.
Zamčeno
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • R7 2700X - Boosty a napětí
    od Treviss » » v Taktování a další úpravy PC
    0 Odpovědi
    15731 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Treviss
  • BIOS vs.RAM
    od Stenatko » » v Problémy s hardwarem
    11 Odpovědi
    3876 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Stenatko
  • Nové PC Do 40k
    od CzechrAAise » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0 Odpovědi
    4062 Zobrazení
    Poslední příspěvek od CzechrAAise
  • Nové PC 50K
    od Lukynex » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2 Odpovědi
    4968 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Lukynex
  • Nové PC 20-25K
    od Kincl6 » » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4 Odpovědi
    5411 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Kincl6

Zpět na „Taktování a další úpravy PC“