Poškozená PC skříň

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Poškozená PC skříň

Příspěvekod varok » 23 bře 2016 13:13

Dobrý den, nevím jestli to mohu dát sem, ale snad mě nikdo neukamenuje. Koupil jsem svoji dalo by se říci vysněnou PC skříň. Už jsem se tady na ni kdysy ptal. Jedná se o Cooler Master Elite 335. Nevím jaký je na ni váš názor, ale s touhle značkou mám docela slušné zkušenosti. Skříň už ale v obchodech nebývá, koupil jsem ji na aukru. Byla za pěknou cenu, prý nějaký výprodej. No ale udělal jsem asi chybu a až po zakoupení jsem našel na netu na tuhle firmu komentáře a nebyly zrovna moc přívětivé. Na aukru však měli hodně pozitivních komentářů. Skříň mi dnes přišla, v pořádku, ale jedna bočnice má pomačkaný jeden roh. Napsal jsem prodejci, ale zatím se neozval. No, i tak s ním byla konverzace přes maily trošku složitá při nákupu. Chtěl jsem se prosím zeptat, kdyby se prodejce zapíral a neozval se mi, tak šla by ta bočnice někde sehnat samostatně? Třeba nějaký servis PC apod? Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod ITCrowd » 23 bře 2016 13:15

Pokud se nepletu, tak aukro své klienty kryje. Jestli je to tak, můžeš reklamaci požadovat po aukru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2016 13:18

Tohle je nevyhoda nakupu na Aukru - provozovateli serveru je to fuk takze zalezi na prodejci jak to bude resit nebo jestli to nesvede na dorucovaci sluzbu. Na Ebay by to fungovalo zcela jinak, tam bys obratem dostal bud slevu nebo by prodejce vracel penize, protoze ruci za dodani neposkozeneho zbozi.

Nahradni dily lze koupit primo u vyrobce:
http://www.cmstore.eu/elite-33x/?sort=featured&page=1

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod d1amond » 23 bře 2016 13:33

Výprodej většinou prodává "drobně" poškozené zboží. Estetika je jedna věc, funkčnost druhá.
Otázka je, co bylo u zboží napsané, že má drobné vady, oděrky, apod. tak reklamace nepřipadá v úvahu.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2016 13:36

Neni to tato skrin?

http://aukro.cz/coolermaster-case-midit ... 57092.html

Ohnout ten alobal ze ktereho je to vyrobene neni zadny problem a 8 Euro za bocnici je v porvnani s cenou skrine docela dost.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod varok » 23 bře 2016 13:47

Petr22: Ano, to je ona. Kupoval jsem to od tohoto prodejce. na aukru má hodně kladných hodnocení, ale třeba na heuréce na něho lidé nadávají.

O poškození zboží nebylo nic napsané, alespoň jsem si ničeho nevšimnul. Je tam jen že je to výprodej a 24 měsíců záruka.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2016 13:53

Nadavaji na to, ze na CZC ty sestavene pocitace vyjdou levneji.

Coz je fakt prekvapujici kdyz CZC to bere po tisicich kusech, takze ma logicky lepsi ceny.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod varok » 23 bře 2016 13:55

Tak né jenom o cenách, ale i neochota, že dávají do sestav nekvalitní součásti apod. Nevím, nemám s tímto obchodem zkušenosti.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 33 minutách 52 vteřinách:
Tak mi konečně napsali, že mi to vyreklamují jestli chci. Prý to budou reklamovat u PPL, ale podle mě poslali poškozenou bednu už z obchodu. Vlastně mi to je jedno, jestli mi vrátí peníze, nebo pošlou jinou nepoškozenou bednu. I když by mi stačila jiná bočnice.

petrs
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petrs » 24 bře 2016 10:18

varok píše:Tak né jenom o cenách, ale i neochota, že dávají do sestav nekvalitní součásti apod. Nevím, nemám s tímto obchodem zkušenosti.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 33 minutách 52 vteřinách:
Tak mi konečně napsali, že mi to vyreklamují jestli chci. Prý to budou reklamovat u PPL, ale podle mě poslali poškozenou bednu už z obchodu. Vlastně mi to je jedno, jestli mi vrátí peníze, nebo pošlou jinou nepoškozenou bednu. I když by mi stačila jiná bočnice.


Před CZC.cz důrazně varuju.Každá reklamace trvá cca až 28 dnů, PC se po opravě vrací ještě více poškozené než do servisu přichází. Při poslední opravě zničili přední panel skříně (Zalman T4) a ještě jej úhledně zabalili i s krabicí do polystyrenu, any se mu nic po cestě nestalo. Další reklamaci odmítám riskovat, je to spolčení odborníků.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2016 10:38

Pred CZC varovat muzes, ale v diskusi kde se resi reklamace a CZC. Tahle diskuse se tyka jineho prodejce, coz je jasne z prvniho prispevku. 28 dnu trva reklamace obvykle u zbozi, ktere je nutne posilat do autorizovaneho servisu mimo CR - napr. levne notebooky. Jine veci se meni na pockani kus za kus. Samozrejmne u reklamace je limit 30 dnu na vyrizeni, takze si nelze stezovat kdyz je to vyreseno za 15 dni a ne za 5 dnu.

Resime tu skrin koupenou od firmy Nejlevnejsi PC.

http://www.nejlevnejsi-pc.cz/

To ze prodejce dava nejlevnejsi komponenty nemuze byt prekvapeni, kdyz se firma jmenuje Nejlevnejsi PC.

"Prý to budou reklamovat u PPL"

Tohle je prave to, co pri nakupu na Ebay zakaznika nezajima, protoze za doruceni a stav ruci prodejce. Jak si to prodejce vyresi s prepravcem je jeho zalezitost a zakaznika se to netyka.

varok
Level 3
Level 3
Příspěvky: 528
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod varok » 24 bře 2016 18:37

20160324-0001.jpeg
Dobrý den, ještě bych chtěl poprosit o další postup. Firma se různě vymlouvá, pořád se vymlouvá na PPL. Podle mě ale už musela poslat poškozenou PC skříň firma, protože byla skříň v krabici vyložené polystyrenovými výlisky. Bedna je na jednom místě potrhaná, ale je to na jiném místě než je PC skříň poškozena. Na PC skříni je poškozen jeden roh stylem promáčknuté rýhy asi 5cm dlouhé, dost hluboké, tím pádem je pomačkaný i celý zbytek rohu. Fotky v příloze.
Psali mi včera i dnes maily, že mi pomohou zařídit reklamaci u PPL, ale pořád to komplikují. Nebo mi psali, že mi dají slevu 100,- kč. Co z toho ale mám, když mám pomačkanou bednu? Celá bedna je pěkná, jen ta bočnice. Jsem zklamaný a u tohoto prodejce už nikdy nic nekoupím.
20160324-0002.jpeg

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Poškozená PC skříň

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2016 19:28

Typicky cesky prodejce - vykuk. Na Ebay by ti vratil penize, omluvil se a skrin by ti nejspis jeste nechal.

Zkratka tu skrin reklamuj z duvodu poskozeni a prodejce potrebuje znalecky posudek soudniho znalce na to, aby mohl reklamaci zamitnout.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová skříň a větráky
    od Jezda5 » 25 črc 2023 18:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1649
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    29 črc 2023 17:38
  • PC skřín a Airflow - proudění vzduchu
    od lukesky » 04 srp 2023 13:26 » v Vše ostatní (hw)
    0
    987
    od lukesky Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 13:26
  • Skříň pro vertikální montáž desky Příloha(y)
    od tux » 02 srp 2023 20:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1375
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů