Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

spajKK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod spajKK » 19 bře 2016 17:22

Měl bych velmi zvláštní dotaz ohledně toho co se mi za poslední 2dny s PC stalo.
Stará sestava: Deska - gigabyte h87-hd3; Procesor - i5 4570; Zdroj - Fortron Aurum Gold 500; Grafika - AtiRadeon 6870HD; Ram - 16GB; Disk - SSD 240gb
Nová sestava: Deska - gigabyte h87-hd3; Procesor - i5 4570; Zdroj - EVGA SuperNOVA 1300 G2; Grafika - GTX 970; Ram - 16GB; Disk - SSD 240gb

První moje záminka byla ta, že vyměním ze staré sestavy pouze grafiku = dokoupím GTX 970ku. Vše jsem zapojil jak měl, nainstaloval veškeré drivery, zvuk vše jelo - chtěl jsem grafiku a pc vyzkoušet jestli to zvládá. Pustil jsem TomClancy's Divison na Ultra detaily a jakmile jsem začal zakládat postavu a byl v daném městě - kdy grafika měla začít jet na více procent než do teď, tak vypadl obraz a nic se nedělo - grafika svítila, točila se, procesor jel, klávesnice, myš svítili. Po poradě s kamarády mi bylo řečeno, že to může dělat zdroj - i když u této grafiky je doporučený 500W Zdroj + mám pouze i5, ne i7, která by žrala více. Kamarád mi půjčil víš zmiňovaný zdroj - EVGA SuperNOVA 1300 G2 - takže jsem do dané sestavy přiřadil ještě tento zdroj. Vše jsem zapojil, zapnul jsem PC, rozjel hru Division a vše jelo jak mělo, krásných 60-70 FPS na Ultra detaily - ale další problém - přestal mi jet zvuk. Ve sluchátkách pouze šumělo, dunělo a samé nepříjemné zvuky - přeinstaloval jsem drivery, staré, nové - nepomohlo, napadlo mě tedy, že přeinstaluji windowsi, z W7 jsem přešel na W10, nainstaloval jsem vše opět znova a problém byl pořád stejný - nejel zvuk. Tak jsem zapojil opět starou sestavu - PC se ihned zapnul - zvuk opět nejel. Napadlo mě tedy to, že mi odešly zadní dírky na mikrofón, sluchátka - sehnal jsem si přechodník z těchto dvou kabelu do USB. Což fixnulo daný problém a se starou sestavou zvuk opět jel - přes USB. Zapojil jsem zpět novou sestavu (prvně jen s novou grafikou a starým zdrojem, po té i s novým zdrojem) - PC jsem zapnul až na po 15., nechtěl vůbec naskočit a zvuk stále nejel, ani přes USB.

Po dvou dnech trápení si už nevím rady, ale pokud by se tu našel geniální muž, který na toto dokáže odpovědět, budu velice rád. Jediný co mě napadlo - špatná grafická karta.

Předem děkuji za veškeré názory.


EDIT:

Tak zvuk jsem vyřešil tím, že jsem konektor na sluchátka (zvuk) a konektor na mikrofon dal do redukce (externí zvuková karta), která jde do USB - ZVUK FIXED
Jen mi nastal další problém - včera jsem s novou grafikou a starým zdrojem hrál cca 7hodin nejnáročnější hru co teď je, což je TomClancy's Division na ULTRA detaily = grafika byla vytížená naplno, nic se nestalo. Vše bez problému. Dnes zapnu PC - začnu hrát mnohem méně náročnou hru a po chvilce mi to napíše - no cable detected a nejede mi obraz, zbytek PC jede, i TeamSpeak slyším, jak se tam kluci baví. Po tvrdém restartu mi vše opět naskočí a po chvilce opět spadne obraz. Vrátím zde starou grafiku + ponechám starý zdroj a nic takového se nestane.

Může tedy být chyba v grafice - ať ji zbytečně nereklamuji? Nebo to bude zdroj,deska?

Mockrát děkuji za Vaše rady!
Naposledy upravil(a) spajKK dne 20 bře 2016 17:53, celkem upraveno 1 x.

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod d1amond » 19 bře 2016 18:32

Vitej na PC-HELP
A co Ti vypisuje Prohlizec udalosti?
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

python.p
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 703
Registrován: leden 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod python.p » 19 bře 2016 22:35

První teze je že zdroj při zátěži odpálil sám sebe a vzal sebou i desku. Tedy něco na desce. Indicie tomu napovídají, zapínání až na po 15té, nefungující zvuk. Tam GK nebude hrát moc velký vliv.

Jednoduše, vyzkoušej GK v jiném bezvadném PC. Optimálně i CPU, RAM a disky. Pokud to bude jinde fungovat - je mrtvý zdroj/deska. Desku vyzkoušet můžeš ale s novým zdrojem, třeba tím EVGA. Ale starý zdroj vyhoď oknem, klidně i zavřeným. Dávám bůra na něj.

spajKK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod spajKK » 20 bře 2016 17:53

Tak zvuk jsem vyřešil tím, že jsem konektor na sluchátka (zvuk) a konektor na mikrofon dal do redukce (externí zvuková karta), která jde do USB - ZVUK FIXED
Jen mi nastal další problém - včera jsem s novou grafikou a starým zdrojem hrál cca 7hodin nejnáročnější hru co teď je, což je TomClancy's Division na ULTRA detaily = grafika byla vytížená naplno, nic se nestalo. Vše bez problému. Dnes zapnu PC - začnu hrát mnohem méně náročnou hru a po chvilce mi to napíše - no cable detected a nejede mi obraz, zbytek PC jede, i TeamSpeak slyším, jak se tam kluci baví. Po tvrdém restartu mi vše opět naskočí a po chvilce opět spadne obraz. Vrátím zde starou grafiku + ponechám starý zdroj a nic takového se nestane.

Může tedy být chyba v grafice - ať ji zbytečně nereklamuji? Nebo to bude zdroj,deska?

Mockrát děkuji za Vaše rady!

python.p
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 703
Registrován: leden 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod python.p » 20 bře 2016 18:36

Moc děkuješ za rady, ale směle je ignoruješ. Zkoušel jsi něco z toho co jsem psal?

Teploty te GK? Ustojí FurMark? Teploty CPU? Ustojí Prime95?

Zkoušej vše radši s novým zdrojem !

spajKK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod spajKK » 20 bře 2016 19:20

GK - FURMARK - 70stupňů maximum, při 2minutové 100% zátěži - viz. obrázek https://ctrlv.cz/TDn4
CPU - Prime95 - 75-78stupňů, při plné zátěži - viz. obrázek https://ctrlv.cz/29kX

Vše zkoušeno s novým zdrojem.

+ grafickou kartu jsem vyzkoušel u kamaráda, který má stejnou desku, podobný zdroj, stejné ram i procesor a obraz se vypínal stejně

EDIT: Na vaši radu zanechám nový zdroj v PC, ten starý hodím zavřeným oknem a pokud problém bude pokračovat, tak dám vědět. Ještě jednou děkuji za rady ;)
Naposledy upravil(a) spajKK dne 20 bře 2016 19:29, celkem upraveno 1 x.

python.p
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 703
Registrován: leden 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod python.p » 20 bře 2016 19:25

Tak pokud se vypíná tak to je jasně GK.

Ale 2minuty 100% zátěže :D Tomu říkám stress test...

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod Martab » 20 bře 2016 19:28

Obrázky vkládej přímo na fórum.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

spajKK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod spajKK » 20 bře 2016 23:24

Tak mi teď jel PC cca 4hodiny s novým zdrojem a GK a udělalo mi to stejnou věc - vypadne obraz a vše ostatní jede.

Řešení? Viděl bych to na vyměnění stejné grafiky, jen za novou = jít vrátit tuto zánovní GTX 970ku

Koto15
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod Koto15 » 20 bře 2016 23:58

Zkus vypnout integrovanou gpu, nebo jinej kabel k monitoru/jinej port u gpu, třeba HDMI?

spajKK
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod spajKK » 21 bře 2016 00:42

Jak prosím vypnu integrovanou GPU? Jiný kabel než DVI bohužel nepoužívám, protože mám 144hz monitor skrz FPS hry a HDMI kabel utáhne pouze 60hz - kabel od monitoru jsem měnil.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nová grafická karta (GTX970), Nový zdroj (1300W)

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2016 07:49

Integrovana grafika se vypne v BIOSu, ale to s tin nemuze souviset, i kdyz je zapnuta, musi fungovat obe grafiky soucasne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová Grafika a zdroj
    od MYakub » 13 led 2024 00:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    519
    od MYakub Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 14:07
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    716
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1373
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    549
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1216
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů