WD My Passport 5TB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

forspin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WD My Passport 5TB

Příspěvekod forspin » 16 úno 2023 16:27

Dobrý den, mám měsíc starý externí hdd WD My Passport 5TB a bez problému jsem na něj nakopíroval 4TB dat. Včera se během krátké doby snížila rychlost kopírování z 20-30 MB/s na 1-2 MB/s. Má se překopírovat 3,5GB a hlásí to 55min. Hard Disk Sentinel ukazuje teplotu 41 stupňů a hlásí:

Stav pevného disku je PERFEKTNÍ. Nebyly nalezeny problematické nebo slabé sektory a nedochází k žádnému roztočení nebo chybám přenosu dat.

Nejsou potřeba žádné akce.

Zkusil jsem i jiné USB a kopírovat na jiný disk. V čem může být problém? Děkuji za radu, Petr

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1894
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD My Passport 5TB

Příspěvekod Grander » 16 úno 2023 16:42

A co je to za soubory, co kopíruješ? Pokud se jedná o velké množství malých souborů (např. textových), tak se kopírování může rapidně zpomalit.
Teplota 41 °C je řekl bych celkem v pohodě – externí disky bez aktivního chlazení se logicky zahřívají víc, než kdyby byli ve skříni s kvalitním chlazením. S tím je třeba počítat a je to např. taky důvod, proč není vhodné používat externí disk jako náhražku interního ve smyslu, že bude neustále zvenku připojen k počítači a v provozu.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2478
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WD My Passport 5TB

Příspěvekod Zivan » 16 úno 2023 19:52

Dalsi moznost muze byt SMR disk a plna cast disku pro nahodny zapis.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53755
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WD My Passport 5TB

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2023 20:03

Ona je vubec ta rychlost nejaka nizka.

Rychlost ma byt 100-120 MB/s, ne pouze 20-30, to je degradace na uroven USB 2.0 zarizeni.

Male soubory se samozrejmne kopiruji pomalu, pokud je jich hodne, tak se to muze kopirovat klidne tyden a byt to par GB.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů