Dobrý den, moje sestava je : CPU - Intel Core2Due E8200 2,66 Ghz(přetaktováno na 3,2Ghz) , Ram - 4gb , GK - Nvidia GeForce 9600GT , MB - Asus P5K-E . Chtěl bych vás poprosit o to, jestli byste mi napsali nejlepší grafickou kartu v poměru Cena/Výkon bez toho aby byla bržděna Procesorem nebo něčím jiným. Děkuji.
Radeon 5750 nebo 5770 podle toho kolik chceš do toho vrazit
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.
Pozor, aby měl zdroj rezervu výkonu pro tuto novou grafickou kartu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!
U nabídky GK je většinou uveden potřebný výkon zdroje ve W. Pozor, ale ne každý zdroj je stejně kvalitní!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!
Asi 3 dny mi jen tak přestane jet monitor, obrazovka zčerná ale počítač stále běží jen mikrofon ne.
V monitoru podle mě chyba není jelikož zčerná i druhý monitor.
Zkoušel jsem nainstalovat nové drivery, vyměnit HDMI kabely, vytáhnou grafiku...
Poslední příspěvek
Pokud se problém objevil po aktualizaci na nejnovější ovladače gr. karty (572.60), tak zkus nainstalovat starší verzi ovladačů. Poslední verze je (zase) zmršená.
nedávno jste mi tu radili s upgradem PC z intela 8400 na ryzen 5700x :-) Tak přemýšlím, že bych se zase posunul dál a vyměnil i grafickou kartu, myslím, že tu hodně lidí má zajímavé nápady, tak se chci zase poradit.
Moje sestava:
AMD Ryzen...
Poslední příspěvek
Na QHD určitě 16GB, 12 už leckdy nestačí (např. na ultra detaily + RT) a časem to bude horší.
Jakou grafárnu by jste dali k této sestavě?
Převážně na hraní her. preferuji 5080.Původně byla v sestavě tato
Cena sestavy cca do 75 000,- Kč.
Děkuji za rady.
Poslední příspěvek
Nová generace nVidie se bohužel ukázala být jen refreshem té předchozí s minimálním posunem. RTX 5080 mají a asi ještě chvíli budou mít špatnou dostupnost a přepálené ceny. Přístí týden mají být vydány 5070Ti, ale může to být to samé. :huh:
Ahoj plánuju upgrade a chci se zeptat, jak s grafickou kartou. Mám Fractal Design Meshify 2 Compact Black Solid a plánuju nákup RTX 5080. Líbila by se mi verze MSI GeForce RTX™ 5080 16G GAMING TRIO OC. Ta udává délku 338 mm. Má skříň uvadí jako...
Poslední příspěvek
Jojo je.
Dodatečně přidáno po 7 minutách 33 vteřinách:
Pokud by to dávalo smysl, tak bych uvažoval i o nové skříni. Lepší než riskovat přehřívání.
Chtěl bych upravit pár starších videí-upscalovat do vyššího rozlišení. V dotyčném programu je v rámci „Minimum systém requirements“ doporučena grafická karta Nvidia GTX 960, nebo novější.
Tato karta se již neprodává. Mám zákl.desku ASUS B460M-C, kde...